nasze
produkty

Bramy

Bramy uchylne

Brama uchylna stanowi doskonałe rozwiązanie dla właścicieli domów, którzy poszukują taniej metody zabezpieczenia garażu. Wybierając bramę uchylną, należy przede wszystkim sprawdzić, czy mamy odpowiednią ilość miejsca przed garażem, by mogła ona swobodnie funkcjonować. W czasie otwierania i zamykania skrzydło tego typu bramy wychyla się na zewnątrz. Z tego względu brama uchylna nie sprawdzi się w sytuacji, gdy garaż znajduje się bardzo blisko chodnika czy jezdni. W trosce o zadowolenie klienta realizujemy indywidualne zamówienia na bramy uchylne w każdym wymiarze.

Konstrukcja bramy uchylnej

Szkielet bramy wykonany jest ze stali ocynkowanej, co gwarantuje wytrzymałość oraz trwałą ochronę przed korozją. W zależności od modelu, płaszcz bramy posiada jedną z dwóch rodzajów blachy. W przypadku modelu CLASSIC wykorzystujemy blachę z przetłoczeniem trapezowym. Prowadnicowy typu prowadzenia pozwala dopasować bramę uchylną do specyfiki każdego garażu. W bramie garażowej uchylnej CLASSIC możliwe jest zastosowanie docieplenia styropianowego o grubości 20 mm. Dzięki zastosowaniu białych paneli PVC, od strony wewnętrznej styropian pozostaje niewidoczny.

 1. Płaszcz bramy blachy trapezowej lub panelowej
 2. Samozatrzaski
 3. Pakiet sprężyn
 4. Podchwyt do podnoszenia
 5. Zamek z klamką
 6. Prowadnice

Konstrukcja bramy uchylej

Brama uchylna Classic

Brama uchylna Classic

Brama uchylna w wersji Classic stwarza największe możliwości personalizacji. Szereg dodatkowych opcji, w jakie można wyposażyć bramę, m.in. automatyka, sprawia, że brama Classic osiąga standard zbliżony do bram segmentowych.

Charakterystyka ogólna

 • Typ prowadzenia: Prowadnicowy
 • Dostępne przetłoczenia: 
  • Pionowe wąskie
  • Pionowe szerokie
  • Poziome wąskie
  • Poziome szerokie
 • Maksymalny wymiar: 3000 × 2400 mm

Automatyka do bram uchylnych Nitus

Dla większego komfortu brama garażowa uchylna może być obsługiwana automatycznie za pomocą pilota. W tym celu wykorzystujemy automatykę renomowanego producenta „Sommer”. Przy zakupie bramy uchylnej obsługiwanej automatycznie klienci marki Nitus otrzymują dwa piloty do jej obsługi. Zakres wyposażenia dodatkowego obejmuje m.in. klawiaturę radiową, przycisk ścienny czy fotokomórki.

Bramy uchylne do garażu

Drzwi przejściowe w bramie uchylnej

Bramy uchylne z furtką przejściową

Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem dla bramy garażowej uchylnej są drzwi przejściowe. Umożliwiają wejście do garażu bez konieczności otwierania całej bramy. Nasza oferta przewiduje montaż furtki przy jednoczesnym zastosowaniu docieplenia tylko w bramie Classic. Ponadto drzwi przejściowe mogą zostać uwzględnione wyłącznie w bramach garażowych uchylnych z przetłoczeniem pionowym.

Rożne warianty wykończenia

W odpowiedzi na zróżnicowane gusta naszych klientów, oferujemy cztery rodzaje przetłoczeń paneli. W naszej ofercie typ przetłoczenia przypisany jest do konkretnego modelu bramy uchylnej. Wybór jednego spośród czterech przetłoczeń dotyczy jedynie bramy uchylnej w wersji Classic.

Przetłoczenie pionowe wąskie
Przetłoczenie pionowe szerokie
Przetłoczenie poziome wąskie
Przetłoczenie poziome szerokie

Swoboda w doborze kolorystyki

Bramy garażowe uchylne Nitus dostępne są w szerokiej palecie barw, umożliwiającej estetyczne dopasowanie produktu do koloru elewacji, okien i rolet zewnętrznych. Uwzględniając najbardziej wyszukane gusta odbiorców firmy Nitus, oferujemy duży wybór kolorów standardowych i drewnopodobnych.

Brama uchylna Classic

RAL 9010

RAL 8017

RAL 8017 mat

RAL 8004

RAL 6020 mat

RAL 3005

RAL 9006

RAL 7016

RAL 7024 mat

RAL 6005

RAL 1002

RAL 3000

RAL 3009

RAL 3011

RAL 5010

RAL 7035

Złoty dąb

Orzech

Mahoń

Przeszklenia

Na życzenie klienta w skrzydle bramy mogą zostać umieszczone przeszklenia doświetlające pomieszczenie. Przeszklenia wypełnione szybą akrylową sprawdzą się zarówno w garażach, warsztatach, jak i pomieszczeniach gospodarczych – wszędzie tam, gdzie ważny jest stały dopływ światła. Wskazane elementy stanowią opcję dodatkową, dostępną wyłącznie w bramie uchylnej w wersji Classic.

Okienka do bramy uchylnej