Oszczędność przestrzeni. Systemy przesuwne PVC

14 maja 2020

Mały metraż pomieszczenia utrudnia wam otwarcie skrzydła okna? Chcecie zapewnić sobie poczucie wolności, komfortu i luksusu? A może marzycie o salonie z ogromnym przeszkleniem na zewnątrz? Przeanalizujmy, na czym polegają coraz bardziej rozpowszechniane, systemy przesuwne PVC. Bez wątpienia stanowią niezwykle atrakcyjny trend architektoniczny w nowoczesnym budownictwie.

Co to właściwie jest system przesuwny?

Systemy przesuwne, jak wskazuje sama nazwa, są to okna lub drzwi oparte na technologii przesuwnej. Co to znaczy w praktyce? Okna, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, nie wymagają otwarcia skrzydeł do wewnątrz pomieszczenia. Przesuwają się one po specjalnie przygotowanych szynach wzdłuż innego skrzydła okna, w płaszczyznach równoległych do siebie. Tym samym pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca w obrębie domu. Dają ogromne możliwości aranżacyjne oraz praktyczne.

System przesuwny PVC

Tego typu przeszklenia cieszą się największą popularnością w pokojach dziennych oraz salonach, gdzie znajduje się wyjście na taras lub balkon. Coraz częściej jednak stosowane są również w kuchni czy sypialni.

Okna czy drzwi przesuwne?

Czasem spotkamy się ze stwierdzeniem systemy przesuwne okien PVC, natomiast innym razem ze sformułowaniem systemy przesuwne drzwi PVC. Klienci zadają pytanie: jak właściwie jest poprawnie? To w końcu okna czy drzwi? Ze względu na specyfikę działania, używanie tych pojęć jest zamienne i oba są poprawne. Drzwi umożliwiają nam przemieszczanie się pomiędzy pomieszczeniami budynku. W przypadku systemów przesuwnych możemy otworzyć skrzydło okienne, co umożliwi nam swobodne przejście. W efekcie okna o wielkich gabarytach zaprojektowane od podłogi w górę to tak naprawdę systemy drzwi przesuwnych.

Praktyczne rozwiązania

Systemy przesuwne dostępne są na rynku w różnych, zaawansowanych technologicznie konfiguracjach. Dzięki możliwości wyboru lepiej odpowiadają na potrzeby klientów. Na czym polegają i jakie występują między nimi różnice? Już spieszymy z odpowiedzią.

Pierwszym wariantem konstrukcyjnym, który omówimy, są systemy uchylno-przesuwne PSK oraz odstawno-przesuwne PAS. W systemach tych zastosowano praktyczne prowadnice oraz szyny. Skrzydło okienne przesuwa się po nich równolegle. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić sporą ilość miejsca wewnątrz pomieszczeń przy jednoczesnym, bezkolizyjnym otwarciu okna.

Okno tarasowe PSK

Drugi rodzaj stanowią konstrukcje podnoszono-przesuwne HST. Na czym polega ich działanie? Mechanizm unosi skrzydło, które porusza się na specjalnych rolkach. Następnie umożliwia jego otwarcie wzdłuż szyny umieszczonej w strefie progowej. Dla wygody użytkowania zastosowano niskie progi. Zdecydowanie wpływają one na komfort przemieszczania się.

Systemy przesuwne PSK oraz PAS w zestawieniu z systemem HST charakteryzują się istotnie niższą ceną. System HST posiada jednak znacznie wygodniejsze, niemal niewidoczne progi. Nie stanowią one uciążliwej bariery w trakcie przechodzenia. Są niezastąpione zwłaszcza w domach, w których przebywają dzieci oraz osoby starsze. Świetnie sprawdzają się także w sytuacjach, kiedy chcemy wydostać na zewnątrz meble lub sprzęty wyposażone w kółka, typu wózek czy grill.

System przesuwny HST Nitus

W przedstawionych powyżej wariantach możemy dowolnie manewrować pośród układów stałych i ruchomych skrzydeł. W zależności od potrzeb przesuwne może być jedno lub dwa skrzydła. Pozwala to wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla naszej przestrzeni.

Dlaczego warto?

Systemy przesuwne okien PVC cieszą się coraz większą popularnością. Wpływa na to przede wszystkim wysoki poziom komfortu, który gwarantują. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że możliwe jest wstawienie okna o ogromnych gabarytach, którego praca będzie przebiegać płynnie i bezkolizyjnie. Dzięki zaawansowanym metodom, bez względu na rozmiar skrzydła okna, nie wymaga ono użycia przez nas siły.

Niebotycznym atutem omawianych rozwiązań jest fakt, że nie ograniczają one przestrzeni wewnątrz domu. Technologia przesuwna otwarcia skrzydła okna pozwala na większe pole manewru przy rozmieszczeniu innych elementów pomieszczenia. Okna te otwierają nas na świat, ukazując szereg możliwości.

Okno tarasowe salonowe

W przypadku gdy szerokość okna jest większa niż jego wysokość, systemy przesuwne okazują się niezastąpione. Gwarantują czysty, niezmącony widok. Wprowadzają do wnętrz nastrojowy klimat i umożliwiają panoramiczny widok na zewnątrz. Tworzą przestrzeń zintegrowaną z naturą. Urozmaicona oferta barw i struktur oraz niska wysokość profili pozwala na spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów przy harmonijnym dopasowaniu do każdego stylu wnętrzarskiego.

Im większe przeszklenia w naszym domu, tym więcej naturalnego światła. Jest to niezwykle korzystne ze względów nie tylko estetycznych, ale i praktycznych. Z jednej strony duże okna znakomicie wpływają na estetykę i wygląd budynku. Nadają poczucie wolności, komfortu oraz luksusu. Z drugiej strony zapewniają praktyczne korzyści. Pozwalają zaoszczędzić energię elektryczną oraz cieplną, zmniejszając rutynowe opłaty.

Dodatkowe właściwości systemów przesuwnych PVC NITUS

Mnogość produktów dostępnych na rynku sprawia, że producenci wychodzą naprzeciw klientom, szukając coraz to bardziej ulepszonych rozwiązań. Firma NITUS oferuje wysokiej jakości systemy przesuwne PVC. Umożliwia zastosowanie energooszczędnych pakietów szybowych. Ponadto szyby mogą zostać wyposażone w dodatkowe właściwości. Do najchętniej wybieranych przez klientów zaliczyć możemy: redukcję hałasu oraz ochronę przed włamaniem. Popularnością cieszą się również niski poziom przenikania promieni słonecznych oraz zatrzymanie ciepła wewnątrz domu.

Do wysokiej efektywności energetycznej przyczynia się także wykonana z innowacyjnych materiałów 6-komorowa konstrukcja profili. Najwyższego gatunku uszczelki o specyficznym kształcie gwarantują natomiast ochronę przed wiatrem, wilgocią oraz hałasem. W zależności od preferowanych wymagań każdy klient może dostosować system pod własne potrzeby, podnosząc komfort swojego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarze (0)
Brak wpisów
Wybierz produkty Nitus
otul swój dom i rodzinę
produktami firmy Nitus