Nitus | Klasyka rządzi - roleta wewnętrzna w kasecie aluminiowej
 

Klasyka rządzi - roleta wewnętrzna w kasecie aluminiowej

Porady Rolety

04 stycznia 2019 Autor:Nitus

Wewnętrzna roleta powinna spełniać nie tylko funkcję użytkową, a więc chronić pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem się wnętrza. Jedna z najbardziej popularnych rolet - Vegas Classic z pewnością odpowie na te i pozostałe potrzeby użytkowników - zapewni komfort oraz prywatność.

Nastawienie na modne wnętrze prowokuje klientów do mocnej selekcji produktów. Nie ukrywajmy, dziś istotną rolę odgrywa nowoczesny design, który potrafi nadać wnętrzu charakteru. Czy roleta w kasecie aluminiowej jest w stanie sprostać wymaganiom klientów?Roleta Vegas Classic w kasecie alumioniowej

Funkcjonalność ponad wszystko

Znane każdemu tradycyjne wersje rolet, które możemy kupić w sklepach, często ulegają zniszczeniu. Winny jest temu montaż rolety do ściany. W momencie kiedy chcemy otworzyć okno, trzeba zwinąć roletę. Niejednokrotnie zdarza się, że chcemy zaledwie uchylić okno i wpuścić świeże powietrze do pomieszczenia, więc otwieramy je bez podnoszenia rolety. I właśnie wtedy niszczymy jej materiał. Patrząc przez pryzmat konsumenta to nie tylko kłopot czy utrudnienie, ale i konieczność wpuszczenia światła do pokoju. Dzięki innowacyjnemu montowaniu, jakie występuje w modelu z kasetą aluminiową (przykręcenie rolety do listwy przyszybowej) nie ma mowy, aby materiał uległ zniszczeniu. Dodatkowo specyficzny - opływowy kształt jej mechanizmu pozwala na szersze otwieranie okien z zamontowaną roletą bez konieczności zwijania materiału. Krótko mówiąc rozwiązania zastosowane w rolecie Vegas Classic umożliwiają  „współpracę” okno z roletą.
Roleta wewnętrzna w kasecie aluminiowejRolety wewnętrzne w kasecie aluminiowej

2w1

Roleta wewnętrzna w kasecie aluminiowej dostępna jest w dwóch wariantach. Pierwszy, a zarazem najbardziej tradycyjny to wariant standardowy (materiał jednolicie pokrywa wyznaczoną powierzchnię okna). Drugą opcją, coraz częściej spotykaną a zarazem wybieraną przez klientów jest opcja tzw. dzień/ noc. Poziome pasy o różnej przepuszczalności światła pozwalają łatwo regulować stopień nasłonecznienia pomieszczenia.Rolety wewnętrzne z materiałem dzień/noc

Do wyboru do... koloru

Doskonale wiemy, jak ważny jest kolor dodatków do wymarzonego wnętrza. Bez wątpienia zwracamy na to uwagę, chcąc zaaranżować mieszkanie w dobrym guście. I w przypadku rolety wewnętrznej w kasecie aluminiowej mamy tę możliwość. Klient decyduje o kolorze osprzętu (tj. kaseta i prowadnice) spośród 8 dostępnych odcieni. Możemy postawić na standardowe kolory, które od wieków kojarzą nam się z oknami - jest to elegancka biel oraz klasyczny brąz. Producenci nie poprzestają jednak na tych kolorach. Wychodząc na przeciw klientom, oferują tzw. kolory drewnopodobne. I tu pojawiają się różnorodne odcienie, takie jak: złoty dąb, orzech, mahoń, dąb  bagienny, sosna czy winchester. Poza wyborem koloru osprzętu, użytkownik wybiera odcień materiału spośród ponad (aż) 40 barw.
Kolorystyka rolet wewnętrznychMateriały dzień/noc w roletach wewnętrznych

Odpowiedni nastrój w kilka sekund

Jeśli rolety kojarzą Ci się z ciemnością i ponurym wnętrzem to jak najszybciej pozbądź się tych myśli. Mechanizm samohamujący w jaki wyposażony jest roleta, daje możliwość wielostopniowej regulacji, dzięki czemu możesz przysłonić okno na pożądaną wysokość wedle własnych preferencji. Jednym, płynnym ruchem możesz zmienić klimat w swoim domu. 

Wnętrze z charakterem

Z całą pewnością roleta wewnętrzna może stać się istotnym elementem wystroju kuchni, salonu, sypialni czy łazienki. Obecnie rolety stają się samowystarczalne i z powodzeniem zastępują nie tylko firany, ale i zasłony, które zresztą powoli odchodzą do lamusa. Wybór odpowiedniego koloru rolety wewnętrznej w nawiązaniu do pozostałych elementów wystroju (tj. kolor ścian, meble, obrazy, zegary, figurki, dywany) jest w stanie nadać pomieszczeniu całkiem nowy, oryginalny wygląd. Dodatkowo montując ją do listwy przyszybowej odsłaniamy parapet, który staje się wolną przestrzenią do zagospodarowania. W końcu drogie, ceramiczne doniczki mają szansę być dostrzeżone przez gości, a okazałe kwiaty, zioła wprowadzą do pomieszczenia miły, naturalny akcent. Krótko mówiąc zyskujesz praktyczną półkę, na której poza ozdobnymi roślinami możesz eksponować zapachowe świece, ramki ze zdjęciami i inne drobne ozdoby.
Wystój parapetu przy oknie z roletą wewnętrznąPoranna kawa przy oknie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więc na temat tego typu rolet wewnętrznych wystarczy kliknąć w link

Najciekawsze publikacje


Projekt i wykonanie   Virtual3D
Używasz starej wersji przeglądarki. Strona może wyświetlać się niepoprawnie. Dokonaj aktualizacji.