fbpx
nasze
produkty

Stolarka aluminiowa

Ogrody zimowe

Ogród zimowy jest wspaniałą ozdobą architektoniczną, a panujący w nim klimat sprzyja wypoczynkowi. Budowa tego typu konstrukcji to najatrakcyjniejszy sposób na zwiększenie przestrzeni użytkowej, która znacznie podwyższa standard mieszkania. Adaptacja ogrodu zimowego może zmierzać w kilku kierunkach: od eleganckiego salonu, słonecznej jadalni, poprzez wypełnioną roślinnością oranżerie, kameralną werandę, aż po przeszklone i komfortowe biuro domowe. W każdym wypadku otrzymujemy wrażenie przestronności oraz możliwość obcowania z przyrodą i roztaczającym się wokół malowniczym krajobrazem. Konstrukcja ogrodu zimowego Nitus wykonana jest z aluminium, które cechuje się doskonałą jakością, trwałością oraz estetyką. Produkowane przez nas ogrody zimowe bazują na systemach aluminiowych renomowanego dostawcy – firmy Aliplast. Nasza oferta nie zawiera gotowych, szablonowych rozwiązań. Każde zamówienie na ogród zimowy wymaga indywidualnego zaprojektowania konstrukcji z uwzględnieniem potrzeb i wymagań klientów. Oferowane systemy pozwalają na wznoszenie obiektów w formie przybudowy domu, dzięki czemu ogród zimowy może być ulokowany na tarasie lub balkonie. Nowoczesny ogród zimowy Nitus może również funkcjonować jako niezależny obiekt wolnostojący.

Cechy wyróżniające aluminiowe ogrody zimowe

Izolacja termiczna

Dobudowa nowoczesnego ogrodu zimowego do obiektów mieszkalnych nie oznacza strat cennej energii. Konstrukcje aluminiowe spełniają najwyższe wymagania w zakresie izolacji termicznej, dzięki czemu mogą być stosowane nawet w budynkach energooszczędnych. Wykorzystane do zabudowy tarasów przeszklenia oraz wypełnienia zapewniają należytą termoizolacyjność, co pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury zarówno latem, jak i zimą.

Wiatro i wodoszczelność

Odpowiednio dobrane profile oraz uszczelki ogrodów zimowych Nitus gwarantują wyjątkową wytrzymałość konstrukcji na siły spowodowane parciem oraz ssaniem wiatru. Skuteczny system drenażu zapewnia prawidłowe odprowadzanie wody opadowej, zapobiegając przeciekaniu dachu. Oferowane systemy ogrodów zimowych umożliwiają zabudowanie elementów spustowych, dając efekt naturalnego wkomponowania rynien w konstrukcję.

Nowoczesny design

Łatwość kształtowania profili aluminiowych pozwala na uzyskanie nowoczesnych ogrodów zimowych w wielu różnorodnych formach, kształtach czy wymiarach. Proponujemy unikalne rozwiązania, które spełniają indywidualne potrzeby klientów przy jednoczesnym dopasowaniu konstrukcji do specyfiki bryły budynku. Z należytą starannością realizujemy nawet najbardziej skomplikowane oraz nietypowe konstrukcje, w tym: zabudowy tarasów, pokrycia basenów, świetliki w galeriach handlowych, oranżerie, itp.

Izolacja akustyczna

Systemy zadaszeń ogrodów zimowych charakteryzują się zarówno wysokimi wskaźnikami termicznymi, jak również doskonałymi parametrami akustycznymi. Przemyślana konstrukcja oraz kompozycja uszczelek, znajdujących się w krokwiach, rynnie i profilu kalenicowym, odpowiadają za perfekcyjny stopień wytłumienia wnętrza. Jeszcze wyższy komfort akustyczny gwarantuje wypełnienie konstrukcji szkłem o podwyższonych parametrach izolacji akustycznej.

Systemy ogrodów zimowych Nitus

Ogród zimowy w systemie Aliver 2000+
ALIVER 2000+

Izolowany termicznie system, który wykorzystujemy do konstruowania nowoczesnych zadaszeń ogrodów zimowych, głównie jedno- i dwuspadowych. Aliver 2000+ umożliwia zastosowanie przeszkleń nieotwieranych, drzwi podnoszono-przesuwnych, uchylno-przesuwnych, harmonijkowych, a także okien. System przystosowany jest do wypełnień z poliwęglanu komorowego oraz szkła pojedynczego lub zespolonego jedno- i dwukomorowego. Aluminiowa konstrukcja opiera się o element nośny oraz krokwie o głębokości 105 mm lub 125 mm. Krokwie wraz z zewnętrznymi listwami maskującymi występują w dwóch wersjach: „soft” oraz o wyraźnie zarysowanych, prostokątnych kształtach. System oferuje różnorodność kształtów rynien, możliwość zakładania na rynny specjalnych siatek przeciw zanieczyszczeniom, a nawet ich całkowite zabudowanie. W trosce o szczególną stabilność konstrukcji, krokwie wraz z belkami rynnowymi można wzmocnić kształtownikami aluminiowymi lub stalowymi. W systemie występują przegubowe połączenia w belce rynnowej i kalenicowej, systemowe ściągi, łączniki rynien i rur spustowych. Zakres kątowy nachylenia połaci plasuje się w granicach od 5 do 45 stopni. Niezależnie od warunków pogodowych, system Aliver 2000+ wykazuje doskonałe parametry w zakresie izolacyjności termicznej, szczelności na wodę opadową oraz wiatr. Dzięki odpowiednim urządzeniom wentylacyjnym, gwarantuje niezbędną cyrkulację powietrza.

Ogród zimowy w systemie Victorian Plus
VICTORIAN PLUS

Izolowany termicznie system, który służy do projektowania zadaszeń zimowych ogrodów o rozbudowanych kształtach. Victorian Plus jest przeznaczony do konstruowania ogrodów zimowych o charakterze wiktoriańskim, a także przystosowany do wypełnień z poliwęglanu komorowego oraz szkła zespolonego. Rozwiązanie systemowe jest w pełni kompatybilne z pozostałymi konstrukcjami aluminiowymi Nitus do wykonywania wypełnień ścian ogrodu zimowego; w tym przeszkleń nieotwieranych, drzwi uchylno-przesuwnych, podnoszono-przesuwnych, harmonijkowych, a nawet okien. Krokwie mocowane są w okapie i kalenicy za pomocą przegubowych łączników zawiasowych. Narożne kąty zintegrowane są ze sobą przy pomocy systemowych połączeń; wklęsłych oraz wypukłych. W systemie Victorian Plus dostępne są belki koszowe, a także zworniki krokwi, dające możliwość uzyskania dużej rozpiętości dachu od 1,8 do 4,5 m. Efektywny system odprowadzania wody opadowej z dachu zapewnia odrębna rynna mocowana do profilu okapowego za pomocą wieszaków nadających spadek. Zarówno rynna, jak i profil okapowy posiadają łączniki o różnych kątach załamania, m.in.: 90, 135 i 150 stopni. Dla typowych kątów istnieją systemowe zworniki, czyli miejsca, w których skupia się wiele krokwi. Zarówno nad, jak i pod rynnami istnieje możliwość instalacji profili oraz elementów ornamentowych, tj.: ozdobne grzebienie, ściągi konstrukcyjne, obudowy rur spustowych. System Victorian Plus spełnia wysokie standardy w zakresie izolacji termicznej i szczelności, gwarantując jednocześnie obieg powietrza przy zastosowaniu specjalnych urządzeń wentylacyjnych.

Szkło dostosowane do potrzeb i wymagań klientów

Warunki panujące w przeszklonym pomieszczeniu zależą w głównej mierze od właściwości wykorzystanych szyb. Zastosowanie odpowiedniego szkła zespolonego zarówno w dachu, jak i ścianach bocznych pozwala m.in. ograniczyć zjawisko kondensacji pary wodnej  na krawędzi szyby oraz polepszyć właściwości cieplne konstrukcji. W zależności od przeznaczenia obiektu i preferencji klientów, w ogrodach zimowych Nitus stosujemy szkło: przeciwsłoneczne, termoizolacyjne, o podwyższonej izolacji akustycznej oraz o różnej klasie bezpieczeństwa – bezpieczne, utrudniające włamanie lub hartowane.

Szyby w ogrodach zimowych dopasowane do indywidualnych potrzeb

Oryginalna paleta kolorów

W trosce o harmonijne dopasowanie ogrodów zimowych względem architektury budynku, oferujemy ponad 200 różnorodnych kolorów z palety RAL. Profile aluminiowe, na bazie których powstają nowoczesne ogrody zimowe, dostępne są również w oryginalnych kolorach strukturalnych i drewnopodobnych, co pozwala na uzyskanie ciekawego efektu wizualnego. Nieograniczone kombinacje stylistyczne wzbogaca ponadto możliwość anodowania oraz wykonanie konstrukcji dwukolorowych, tzw. bikolor.

Lakierowane gładkie

Antracyt

RAL 7016

Biały

RAL 9016

Brązowy

RAL 8017

Ciemnobrązowy

RAL 8019

Srebrny

RAL 9006

Lakierowane drewnopodobne

Buk

Dąb bagienny

Mahoń

Orzech

Sienna Polska

Sienna Rosso

Sosna

Winchester

Wiśnia

Złota wiśnia

Złoty dąb

Zapytaj o produkty Nitus

Opisz czego potrzebujesz, a niezwłocznie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!