fbpx
nasze
produkty

Rolety zewnętrzne

Rolety adaptacyjne

Rolety zewnętrzne adaptacyjne znane są również jako elewacyjne lub natynkowe. Stosowane w budynkach już istniejących stanowią niezastąpioną ochronę domu przed wieloma czynnikami, takimi jak: niekorzystne warunki pogodowe, hałas, a nawet włamanie. Rolety zewnętrzne w systemie elewacyjnym mogą być montowane na murze lub bezpośrednio do stolarki okiennej – we wnęce. Stanowią wyjątkowo praktyczny system, który z powodzeniem sprawdza się jako zabezpieczenie domów, biur, a nawet altan ogrodowych. Bogata oferta kolorystyczna umożliwia estetyczne dopasowanie widocznych elementów do wyglądu elewacji czy stolarki okiennej. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, oferujemy zewnętrzne rolety adaptacyjne w każdym wymiarze.

Cechy wyróżniające rolety adaptacyjne Nitus

Ochrona prywatności

Rolety zewnętrzne Nitus gwarantują mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i intymności. Chronią przed niepożądanymi spojrzeniami sąsiadów, nadmiernym hałasem i oświetleniem docierającym z zewnątrz. Wyposażenie domu w rolety elewacyjne znacznie zwiększa komfort użytkowania budynku, zapewniając absolutną prywatność, poczucie swobody i przyjemną atmosferę.

Brak ingerencji w obecny stan budynku

Zaletą rolet adaptacyjnych jest możliwość zamontowania ich bez konieczności ingerencji w konstrukcję budynku, która mogłaby wpłynąć negatywnie na kondycję elewacji. Instalacja zewnętrznej rolety natynkowej nie wymusza zatem na właścicielach domu specjalnych przygotowań pod montaż. Decyzja o zakupie i montażu może być podjęta w każdym momencie.

Ciepły i aluminiowy pancerz

Pancerz rolety adaptacyjnej wypełniony jest pianką bezfreonową, co pozwala na zastosowanie produktu nawet w nowoczesnych domach pasywnych. Kurtynę rolety zewnętrznej tworzą wytrzymałe profile, które wykonane są z blachy aluminiowej i pokryte warstwą lakieru. To sprawia, że pancerz rolety cechuje się podwyższoną odpornością na ścieranie oraz oddziaływanie czynników atmosferycznych, dodatkowo zabezpieczając szybę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Przemyślana konstrukcja rolet

Rolety zewnętrzne adaptacyjne produkowane są z wysokogatunkowego aluminium. Pancerz rolety wypełniony jest pianką poliuretanową, która stanowi optymalną warstwę izolacyjną. Podczas podnoszenia rolety w górę, pancerz zwija się do skrzynki, która usytuowana jest na ścianie lub w ościeżnicy. Prowadnice wyposażone są w uszczelki szczotkowe, które zapewniają cichą pracę. Listwa końcowa rolety zakończona jest natomiast uszczelką gumową, która stabilizuje cały pancerz.

  1. Skrzynka rolety
  2. Rura nawojowa
  3. Pancerz
  4. Klapa rewizyjna
  5. Listwa dolna
  6. Prowadnice

Budowa i montaż rolety zewnętrznej adaptacyjnej

Skrzynka rolety elewacyjnej dostępna w różnych kształtach

W systemie elewacyjnym roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej, która umieszczona jest na ścianie lub w ościeżnicy. Skrzynka rolety pełni funkcję dekoracyjną, wobec czego istotne jest jej estetyczne dopasowanie do wyglądu budynku. Dla rolet zewnętrznych adaptacyjnych oferujemy trzy modele skrzynek, różniących się między sobą kształtem i nieznacznie wymiarami.

Standardowa skrzynka rolety zewnętrznej adaptacyjnej
Skrzynka rolety adaptacyjnej RAS
Roleta zewnętrzna adaptacyjna w skrzynce ćwierć-okrągłej
Skrzynka rolety adaptacyjnej RAC
Roleta zewnętrzna adaptacyjna w skrzynce półokrągłej
Skrzynka rolety adaptacyjnej RAP

Trzy poziomy ochrony domu

Izolacja na odpowiednim poziomie

Rolety w systemie adaptacyjnym wpływają na poprawę bilansu energetycznego budynku. Latem stanowią zbawienną ochronę przed mocnym słońcem, zapewniając przyjemny chłód. Zimą chronią wnętrze budynku przed utratą ciepła, pozwalając obniżyć koszty ogrzewania.

Ochrona przed włamaniem

Dzięki przemyślanej i trwałej konstrukcji, rolety elewacyjne zwiększają komfort mieszkania, stanowiąc skuteczną ochronę przed włamaniem. Inwestycja w rolety elewacyjne powoduje, że synonimem domu staje się spokój, odprężenie oraz bezpieczeństwo.

Bariera przed hałasem

Prawidłowo zamontowana roleta zewnętrzna stanowi skuteczną ochronę wnętrza domu przed hałasem, redukując do minimum odgłosy z zewnątrz. Zapewnia zwiększoną izolacyjność akustyczną, umożliwiając mieszkańcom niezakłócony wypoczynek w zaciszu swojego domu.

Łatwe sterowanie roletami okiennymi

Ręczne sterowanie roletami zewnętrznymi poprzez zwijacz taśmy/sznurka
Sterowanie ręczne

Standardowo roletą adaptacyjną można sterować ręcznie. Posłuży do tego zwijacz na sznurek lub pasek. Tego typu sterowanie najlepiej sprawdzi się przy obsłudze rolet o niewielkich rozmiarach.

Przewodowe sterowanie roletą zewnętrzną poprzez przełączniki naścienne
Sterowanie przewodowe

Rolety zewnętrzne można obsługiwać za pomocą nadajnika w formie przełącznika ściennego (z podtrzymaniem lub bez podtrzymania). Sterowanie w tym modelu może się także odbywać przy pomocy bardziej zaawansowanych sterowników czasowych.

Sterowanie roletami zewnętrznymi poprzez piloty bezprzewodowe
Sterowanie radiowe

Dla większej wygody nasi klienci mogą zdecydować się na obsługę rolety za pomocą pilotów naściennych oraz przenośnych. Automatyczny system sterowania roletami zewnętrznymi umożliwia zarządzanie nie tylko jednym, ale i wieloma produktami.

Inteligentne rolety adaptacyjne Nitus

Za pomocą nowoczesnej centrali GTW należącej do Systemu Inteligentnego Domu Mobilus sterowanie roletami adaptacyjnymi jest bardzo praktyczne, proste i komfortowe w obsłudze. Dzięki innowacyjnej technologii możliwe jest sterowanie całą automatyką domową z poziomu smartfona lub komputera niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywa właściciel domu. Innowacyjna automatyka do rolet zewnętrznych marki Mobilus pozwala na tworzenie scen oraz wybór czasu, kiedy dana scena miałaby zaistnieć. Korzystając z darmowej aplikacji zainstalowanej na wybranym urządzeniu, można szybko sprawdzić, w jakiej pozycji znajdują się rolety okienne, uzyskać informacje czy dane urządzenie jest włączone lub wyłączone oraz otrzymać natychmiastową wiadomość o wystąpieniu awarii.

Rolety zewnętrzne adaptacyjne sterowane z dowolnego miejsca na świecie

Idealne dopasowanie do okien i elewacji budynku

Rolety zewnętrzne natynkowe Nitus dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu możliwe jest harmonijne połączenie wszystkich elementów budynku. Wybór kolorystyki dotyczy nie tylko pancerza, ale również samej skrzynki, listwy dolnej oraz prowadnic. Dla wszystkich tych elementów proponujemy niemal 20 różnych barw.

Kolorystyka pancerza

01 BP

Biały

02 BP

Brązowy ciemny

03 BP

Srebrny

04 BP

Szary

05 BP

Beżowy

25 BP

Beżowy ciemny

26 BP

Kremowy

65 BP

Biel kremowa

88 BP

Brązowy jasny

67 BP

Antracyt

09 BP

Ciemne drewno

16 BP

Orzech

17 BP

Mahoń

18 BP

Złoty dąb

19 BP

Dąb bagienny

20 BP

Dąb jasny

39 BP

Winchester

10 BP

Czarny

32 BP

Niebieski pastelowy

51 BP

Zielony

52 BP

Czerwony

55 BP

Zielony ciemny

58 BP

Zielony jasny

59 BP

Niebieski

64 BP

Szary jasny

66 BP

Granatowy

89 BP

Kremowy jasny

23 BP

Srebrny ciemny

29 BP

Kwarcowy

48 BP

Szary bazaltowy

84 BP

Grafitowy

85 BP

ALUX DB 703

27 BP

Szary ciemny

Kolorystyka skrzynki, prowadnic i listwy dolnej

01 BP

Biały

02 BP

Brązowy ciemny

03 BP

Srebrny

04 BP

Szary

05 BP

Beżowy

26 BP

Kremowy

88 BP

Brązowy jasny

67 BP

Antracyt

16 BP

Orzech

17 BP

Mahoń

18 BP

Złoty dąb

39 BP

Winchester

10 BP

Czarny

52 BP

Czerwony

55 BP

Zielony

64 BP

Szary jasny

29 BP

Kwarcowy

65 BP

Biel kremowa

66 BP

Granatowy

Zapytaj o produkty Nitus

Opisz czego potrzebujesz, a niezwłocznie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!