fbpx
nasze
produkty

Moskitiery

Moskitiery plisowane

Moskitiery plisowane Nitus przeznaczone są głównie do wielkopowierzchniowych drzwi balkonowych i przesuwnych oraz okien tarasowych. Swoje zastosowanie znajdują także w ogrodach zimowych oraz altanach. Rozwiązanie to sprawdza się doskonale w przypadku okien dachowych. Moskitiery plisowane mogą być zamontowane na każdej powierzchni, której wymiary nie przekraczają 3 m wysokości oraz 5 m szerokości. Montaż możliwy jest zarówno we wnęce okiennej, jak i bezpośrednio do ramy okna. Występujące w kilku typach konstrukcyjnych moskitiery do drzwi balkonowych pozwalają zabezpieczyć wnętrze mieszkania przed owadami, pyłkami, kurzem oraz innymi zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu. Okienne moskitiery plisowane to rozwiązanie zaprojektowane przede wszystkim z myślą o zapewnieniu oszczędności miejsca.

Dlaczego warto wybrać moskitiery plisowane na okna?

Zabezpieczenie przed owadami

Moskitiera do drzwi balkonowych to wygodny sposób na skuteczną ochronę przed insektami, które w sezonie wiosenno-letnim usiłują przedostać się do wnętrza. Kwadratowe oczka o niewielkim rozmiarze „zaskoczą” niejednego owada, pozwalając domownikom na niezmącony odpoczynek i relaks.

Oszczędność miejsca

Podczas zamykania plisowana siatka układa się w kształt harmonijki, a następnie częściowo chowa w szynie prowadzącej. Dzięki temu moskitiera okienna nie zajmuje dużo miejsca po złożeniu. W każdej chwili można ją zwinąć, rozwinąć oraz zablokować na dowolnej wysokości, co stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie.

Swobodna cyrkulacja powietrza

Przy zastosowaniu siatki o gęstym splocie, moskitiera zatrzymuje frustrujące owady, jednocześnie zapewniając optymalny obieg powietrza. Moskitiera plisowana do drzwi balkonowych umożliwia także swobodne przenikanie naturalnego światła do pomieszczenia.

Budowa moskitiery plisowanej Nitus

Plisowana moskitiera na okno skonstruowana jest z profilu aluminiowego, zapewniającego trwałość. Na szczególną uwagę zasługuje sztywna, plisowana siatka, składająca się w tzw. harmonijkę. Siatka podtrzymywana jest przez kilka rzędów naciągniętych linek. Takie rozwiązanie pozwala na zastosowanie systemu na bardzo dużych szerokościach, jednocześnie gwarantując płynną obsługę. Oferowane moskitiery posiadają unikalny system płynnych przesuwów, dzięki czemu  mogą otwierać się w różnych kierunkach. W zależności od miejsca montażu oraz preferencji użytkownika moskitiera może działać w płaszczyźnie poziomej lub pionowej. Przesuwy funkcjonują bez żadnych mechanizmów, sprężyn, czy skrzynek. Uniwersalny uchwyt pozwala na łatwe użytkowanie moskitiery, zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Moskitiera do drzwi tarasowych nie ogranicza funkcjonalności stolarki okiennej, zaś niska prowadnica dolna nie utrudnia przechodzenia.

Cechy wyróżniające moskitiery na drzwi balkonowe i tarasowe

Trwałe materiały

Rama moskitiery plisowanej wykonana jest z aluminium malowanego metodą proszkową, dzięki czemu jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Stabilna oraz wytrzymała siatka z włókna szklanego sprawdza się nawet przy dużych rozmiarach okien.

Produkt na wymiar

Opcja zamówienia moskitiery okiennej na dowolny wymiar to szczególne udogodnienie w naszej ofercie. Mając na uwadze wymiary poszczególnych okien oraz ich kształty wynikające z inwencji architekta bądź gustu właścicieli, realizujemy każde nawet bardzo wymagające zamówienie.

Łatwe czyszczenie

Dbałość o moskitierę wydłuża jej żywotność oraz podnosi estetykę. Przy okazji mycia okien można je delikatnie oczyścić, posługując się wodą z mydłem. Następnie czystą wodą dokładnie „spłukać” wszelkie zanieczyszczenia i pozostawić do wyschnięcia.

Gustowny wygląd

Na wysoką jakość moskitier Nitus składa się m.in. wykonanie ramy z aluminium malowanego metodą proszkową. Dzięki wykorzystaniu tej technologii, nasi klienci otrzymują możliwość wyboru kolorystyki profilu zarówno w palecie standardowej, jak i odcieniach drewnopodobnych. Odrębna kolorystyka dotyczy potocznie zwanej „siatki okiennej na owady”.

Biały

Brązowy

Antracyt

Złoty dąb

Orzech

Winchester

Samodzielny pomiar i montaż moskitiery

Nasi specjaliści mogą samodzielnie zająć się pomiarem i montażem, lecz nie jest to absolutnie konieczne. Obydwie czynności są nieskomplikowane, a więc nie powinny przysparzać problemów. Mając na uwadze dopasowanie moskitiery do wymiarów okna oraz zapewnienie naprawdę skutecznej ochrony przed owadami, szczególnie ważny jest dokładny pomiar. W tym celu prezentujemy Państwu kartę pomiaru, która znacznie ułatwi tę czynność. Równie prostym zadaniem okazuje się instalacja moskitiery do okna. Oferowane moskitiery plisowane bazują na sprawdzonym i prostym systemie montażowym, co pozwala stwierdzić, że produkt nadaje się do samodzielnego montażu.

Pomiar moskitier plisowanych

Zapytaj o produkty Nitus

Opisz czego potrzebujesz, a niezwłocznie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!