fbpx
nasze
produkty

Rolety zewnętrzne

Rolety nakładkowe

Zewnętrzne rolety nakładkowe zwane są także roletami nadstawnymi lub naokiennymi. Ich niewątpliwym atutem jest dyskretny oraz elegancki wygląd, wynikający ze specyfiki konstrukcji. Montaż odbywa się poprzez nałożenie skrzynki rolety na ramę okna lub drzwi. Następnie do zewnętrznej części ramy okiennej przykręcane są prowadnice, a w kolejnym etapie cały zestaw montowany jest we wnęce okiennej. Rolety nadstawne sprawdzą się w nowych lub remontowanych domach, które mają przed sobą etap montażu okien, a nadproże nie zostało jeszcze specjalnie ukształtowane. Wszystkie rolety zewnętrzne produkujemy na indywidualny wymiar, gwarantując ich precyzyjne dopasowanie do stolarki okiennej.

Cechy wyróżniające rolety nakładkowe Nitus

Zwiększone bezpieczeństwo

Solidnie wykonany pancerz rolety okiennej Nitus zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo mieszkania. Rozwinięta roleta zewnętrzna utrudnia włamanie się do domu oraz zabezpiecza okna i elewację domu przed aktami wandalizmu.

Ochrona przed słońcem i mrozem

Rolety zewnętrzne sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. Latem zapewniają ochronę przed promieniami słonecznymi, dając przyjemne uczucie chłodu, natomiast zimą pozwalają obniżyć koszty ogrzewania.

Ochrona przed hałasem

Zastosowanie rolet zewnętrznych gwarantuje poprawę izolacji akustycznej, a więc ciszę i spokój w Twoim domu. To ważny aspekt dla niejednego mieszkańca, którego dom usytuowany jest w pobliżu ruchliwej drogi.

Dyskretny wygląd

Wygląd końcowy w przypadku rolety nakładkowej jest wysoce zadowalający. Część skrzynki schowana pod warstwą wykończeniową fasady oraz dopasowanie kolorystyczne prowadnic do koloru okna/ elewacji powoduje, że po zwinięciu, roleta jest niemal niewidoczna.

Stabilna konstrukcja rolet nakładkowych

Zarówno skrzynka, jak i prowadnice wykonane są z PVC. Prowadnice boczne wyposażone są w uszczelki szczotkowe, zaś aluminiowa listwa końcowa w uszczelkę gumową. Znajdujące się w pomieszczeniu pokrywy rewizyjne dostępne są w dwóch wariantach. Pokrywa otwierana od dołu (RND) pozwala na zabudowę skrzynki od strony zewnętrznej i wewnętrznej, natomiast pokrywa otwierana od czoła (RNB) umożliwia zabudowę skrzynki tylko od zewnętrz.

  1. Skrzynka rolety
  2. Rura nawojowa
  3. Pancerz
  4. Klapa rewizyjna
  5. Listwa dolna
  6. Prowadnice
  7. Ocieplenie

Budowa i sposób montaży rolety zewnętrznych nakładkowych

Rodzaje skrzynek

Roleta zewnętrzna nakładkowa z w skrzynce RNB
Skrzynka rolety nakładkowej RNB
Roleta zewnętrzna nakładkowa w skrzynce RND
Skrzynka rolety nakładkowej RND

Wygodne sterowanie roletami zewnętrznymi PVC

Ręczne sterowanie roletami zewnętrznymi poprzez zwijacz taśmy/sznurka
Sterowanie ręczne

To podstawowy sposób sterowania, który umożliwia manualną obsługę rolety okiennej za pomocą zwijacza taśmy lub nawijarki na korbę.

Przewodowe sterowanie roletą zewnętrzną poprzez przełączniki naścienne
Sterowanie przewodowe

W zależności od preferencji użytkowników, roleta nakładkowa może być sterowana wyłącznikiem klawiszowym, obrotowym lub podtynkowym, a także natynkowym.

Sterowanie roletami zewnętrznymi poprzez piloty bezprzewodowe
Sterowanie radiowe

Pozwala na zdalne zarządzanie wybraną ilością rolet w danym obiekcie za pośrednictwem pilota naściennego lub przenośnego.

Najwyższy poziom komfortu w codziennym użytkowaniu

Inteligentne sterowanie roletami zewnętrznymi nakładkowymi

Sterowanie roletami zewnętrznymi Nitus możliwe jest dzięki rozwiązaniom Inteligentnego Domu Mobilus z technologią dwukierunkowej komunikacji COSMO 2 | WAY. Innowacyjny system umożliwia łatwe sterowanie automatyką domową, np. bramą garażową i wjazdową, oświetleniem, roletami okiennymi oraz innymi urządzeniami typu włącz/ wyłącz. Obsługa odbywa się przy wykorzystaniu nowoczesnych pilotów oraz urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu (telefon, tablet, komputer). Zewnętrzne rolety automatyczne posiadają wiele zalet, które podnoszą komfort mieszkania. Wśród nich bezwzględnie warto wymienić: możliwość sterowania grupowego, kontrolę sterowanych urządzeń, połączenie z systemem alarmowym, a nawet zaprogramowanie samodzielnego działania rolety.

Dopasowanie kolorystyczne do wyglądu stolarki

Bogata kolorystyka rolet zewnętrznych nakładkowych sprawia, że te mogą być efektownym elementem ozdobnym każdego budynku. Rolety nadstawne doskonale prezentują się na tle otoczenia, wzbogacając atrakcyjność wizualną nieruchomości. W naszej ofercie posiadamy kilkanaście wariantów kolorystycznych dla elementów składowych rolety, które odwołują się do bieżących trendów architektonicznych.

Kolorystyka pancerza

01 BP

Biały

02 BP

Brązowy ciemny

03 BP

Srebrny

04 BP

Szary

05 BP

Beżowy

25 BP

Beżowy ciemny

26 BP

Kremowy

65 BP

Biel kremowa

88 BP

Brązowy jasny

67 BP

Antracyt

09 BP

Ciemne drewno

16 BP

Orzech

17 BP

Mahoń

18 BP

Złoty dąb

19 BP

Dąb bagienny

20 BP

Dąb jasny

39 BP

Winchester

10 BP

Czarny

32 BP

Niebieski pastelowy

51 BP

Zielony

52 BP

Czerwony

55 BP

Zielony ciemny

58 BP

Zielony jasny

59 BP

Niebieski

64 BP

Szary jasny

66 BP

Granatowy

89 BP

Kremowy jasny

23 BP

Srebrny ciemny

29 BP

Kwarcowy

48 BP

Szary bazaltowy

84 BP

Grafitowy

85 BP

ALUX DB 703

27 BP

Szary ciemny

Kolorystyka pokrywy rewizyjnej, prowadnic oraz pokrywy wewnętrznej i zewnętrznej

04

Mahoń

05

Orzech

06

Dąb bagienny

07

Złoty dąb

14

Antracytowo szary

20

Czekoladowy

08

Dąb naturalny

10

Dąb ciemny

11

Daglezja

12

Sosna górska

13

Szary

15

Kremowo-biały

16

Stalowy niebieski

18

Zielony

19

Zielony ciemny

21

Palisander

22

Oregon

23

Macore

24

Siena Rosso

25

Siena Noce

26

Winchester

29

Antracyt szary gładki

Zapytaj o produkty Nitus

Opisz czego potrzebujesz, a niezwłocznie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!