fbpx
nasze
produkty

Bramy

Bramy rolowane

Bramy garażowe rolowane sprawdzą się idealnie w obiektach o utrudnionych warunkach zabudowy oraz w miejscach, gdzie zależy nam na szczególnej oszczędności przestrzeni. Są przeznaczone do użytku nie tylko w garażach, ale i pomieszczeniach gospodarczych, halach przemysłowych, a nawet punktach handlowo-usługowych. Można je zamontować zarówno w budynkach już istniejących, jak i tych będących dopiero w trakcie budowy. Konstrukcja bram rolowanych Nitus pozwala na wszechstronne zastosowanie, a także na montaż w wielu miejscach: na zewnątrz obiektu, wewnątrz lub w świetle otworu. Dzięki temu, że brama rolowana pracuje tylko w płaszczyźnie pionowej, a jej pancerz zwija się na wał ukryty w skrzynce nawojowej, żaden z jej elementów składowych nie ogranicza przestrzeni wewnątrz garażu, ani na podjeździe. Bramy garażowe tego typu są niezastąpionym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie funkcjonalność, bezpieczeństwo, wygodę i elegancki design. Każda brama rolowana Nitus jest produkowana na indywidualne zamówienie, co oznacza, że do potrzeb i wymagań klienta dostosowujemy wymiary, kolory oraz różnorodne wyposażenie z zakresu automatyki.

Konstrukcja bramy rolowanej

Głównymi elementami konstrukcyjnymi bramy garażowej rolowanej są: pancerz bramy, zespół nośny oraz zespół napędowy. Pancerz bramy wykonany jest z wysokogatunkowych profili aluminiowych o wysokości 77 mm i grubości 18,5 mm. Profile wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową i powlekane lakierem o wysokiej odporności na działanie czynników mechanicznych, w tym m.in. ścieranie. Kurtyna bramy zakończona jest u dołu standardową uszczelką gumową, która zapewnia idealne przyleganie do podłoża. Wzdłuż bocznych krawędzi otworu montowane są prowadnice, wyposażone w uszczelki szczotkowe, które gwarantują szczelność oraz mniejsze straty ciepła. Skrzynia nawojowa, pancerz i prowadnice bramy rolowanej wykonane są z aluminium, co czyni je całkowicie odpornymi na korozję.  W zależności od wielkości bramy oferujemy dwa rodzaje skrzyń – z łożyskami stałymi lub konsolą jezdną. Każda brama rolowana Nitus wyposażona jest w korbę z hakiem, służącą do awaryjnego (ręcznego) otwierania.

Brama rolowana do garażu

Automatyka do bram rolowanych

Automatyczne bramy rolowane

Brama garażowa rolowana Nitus jako jedyna posiada w standardzie rurowy napęd elektryczny uznanej marki Yooda. Brama standardowo uruchamiana jest za pomocą przełącznika klawiszowego z wnętrza pomieszczenia. Celem zwiększenia funkcjonalności i bezpieczeństwa systemu sterowania, możliwe jest zastosowanie dodatkowych elementów w postaci przełącznika kluczykowego, fotokomórek, a także pilota. W zakresie wyboru automatyki do bram rolowanych nasza oferta przewiduje również sterowanie firmy Somfy. W tym przypadku napęd elektryczny można doposażyć o elementy, takie jak: radiowa klawiatura kodowa czy listwa krawędziowa fotooptyczna, która zabezpiecza przed zgnieceniem przeszkody znajdującej się pod opuszczającą się bramą.

Perfekcyjnie dopasowanie kolorystyczne

Kolorystyka dla rolowanych bram garażowych Nitus dotyczy zarówno pancerza, jak i obudowy. Dla każdego z tych elementów przygotowaliśmy odrębną paletę barw, co pozwala harmonijnie wkomponować bramę w fasadę budynku. Oprócz kolorów podstawowych oferujemy także dekory drewnopodobne. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości lakierów, powłoka profili jest trwała, odporna na ścieranie oraz łatwa w utrzymaniu czystości. Na życzenie klienta poszczególne profile w bramie rolowanej można zastąpić profilem przeszklonym lub wentylacyjnym.

Kolorystyka obudowy

Biały

Brąz

Antracyt

Kolorystyka profili

Biały

Jasnoszary

Brązowy

Jasnobeżowy

Srebrny

Kremowo-biały

Kość słoniowa

Zieleń mchu

Purpurowy

Brąz jamajski

Antracytowo-szary

Złoty dąb

Teak

Zapytaj o produkty Nitus

Opisz czego potrzebujesz, a niezwłocznie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!