fbpx
produkty
Rolety zewnętrzne

Rolety adaptacyjne

Rolety zewnętrzne adaptacyjne znane są również jako elewacyjne lub natynkowe. Stosowane w budynkach już istniejących stanowią niezastąpioną ochronę domu przed wieloma czynnikami, takimi jak: niekorzystne warunki pogodowe, hałas, a nawet włamanie. Rolety zewnętrzne w systemie elewacyjnym mogą być montowane na murze lub bezpośrednio do stolarki okiennej – we wnęce. Stanowią wyjątkowo praktyczny system, który z powodzeniem sprawdza się jako zabezpieczenie domów, biur, a nawet altan ogrodowych. Bogata oferta kolorystyczna umożliwia estetyczne dopasowanie widocznych elementów do wyglądu elewacji czy stolarki okiennej. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, oferujemy zewnętrzne rolety adaptacyjne w każdym wymiarze.

Zobacz
Rolety zewnętrzne adaptacyjne

Rolety podtynkowe

Rolety zewnętrzne podtynkowe dzięki swojej zabudowie i sposobie montażu gwarantują szczególną elegancję oraz czystość architektoniczną. Stosowane są głównie w nowych budynkach, a także w budynkach już istniejących – po dokonaniu odpowiedniej korekty w obrębie nadproża. Z tego względu montaż rolet podtynkowych może dobywać się na dwa sposoby. Pierwszy z nich zakłada instalację rolety na murze budynku, przy zachowaniu odpowiedniej grubości ocieplenia. Drugi wariant przewiduje montaż bezpośrednio do przygotowanej wcześniej wnęki w nadprożu. Tego typu montaż najlepiej uwzględnić jeszcze przed etapem ocieplania budynku. Na zakończenie, elewacja budynku nakładana jest na przednią część skrzynki, dzięki czemu po przeprowadzonych pracach nie pozostaje żaden ślad. Rolety podtynkowe nie ingerują w konstrukcję okna ani nadproża, co gwarantuje wysoką izolacyjność termiczną budynku. Wszystkie nasze rolety zewnętrzne, w tym rolety podtynkowe, produkowane są na dowolny wymiar z wyposażeniem dopasowanym do potrzeb klienta.

Zobacz
Rolety zewnętrzne podtynkowe

Rolety nakładkowe

Zewnętrzne rolety nakładkowe zwane są także roletami nadstawnymi lub naokiennymi. Ich niewątpliwym atutem jest dyskretny oraz elegancki wygląd, wynikający ze specyfiki konstrukcji. Montaż odbywa się poprzez nałożenie skrzynki rolety na ramę okna lub drzwi. Następnie do zewnętrznej części ramy okiennej przykręcane są prowadnice, a w kolejnym etapie cały zestaw montowany jest we wnęce okiennej. Rolety nadstawne sprawdzą się w nowych lub remontowanych domach, które mają przed sobą etap montażu okien, a nadproże nie zostało jeszcze specjalnie ukształtowane. Wszystkie rolety zewnętrzne produkujemy na indywidualny wymiar, gwarantując ich precyzyjne dopasowanie do stolarki okiennej.

Zobacz
Rolety zewnętrzne nakładkowe

Zapytaj o produkty Nitus

Opisz czego potrzebujesz, a niezwłocznie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!