fbpx
nasze
produkty

Drzwi

Drzwi zewnętrzne aluminiowe

Aluminiowe drzwi zewnętrzne cieszą się niegasnącą popularnością wśród klientów, dla których parametry techniczne, funkcjonalność oraz jakość wykonania są równie ważne jak sam design. Oferowane drzwi wykonane są na bazie solidnych profili aluminiowych, dzięki czemu cechuje je wysoka trwałość, odporność na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych czy uszkodzenia mechaniczne. W przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi drewnianych, aluminiowe drzwi wejściowe nie wymagają wtórnego malowania. Pod względem estetycznym świetnie pasują zarówno do domów o klasycznej, jak i bardziej nowoczesnej architekturze. Maksymalny wymiar skrzydeł, w jakich można wykonać zewnętrzne drzwi aluminiowe panelowe wynosi 1200 mm x 2400 mm.

Budowa

Nowoczesne drzwi zewnętrzne aluminiowe najwyższej klasy

Drzwi wejściowe aluminiowe Nitus występują w trzech systemach, różniących się między sobą rodzajem zastosowanego panelu. Wypełnienie drzwiowe w dużej mierze wspomaga funkcjonalność drzwi oraz wpływa na efekt wizualny. Do dyspozycji klientów oddajemy wypełnienia: obustronnie nakładkowe, jednostronnie nakładkowe oraz wsadowe. Każde z oferowanych wypełnień charakteryzuje wysoki poziom bezpieczeństwa, stabilność oraz energooszczędność.

Panel obustronnie nakładkowy

System aluminiowych drzwi obustronnie nakładowych oparty jest na profilach o głębokości zabudowy 90 mm. Zewnętrzna okładzina aluminiowa o grubości 3 mm równomiernie pokrywa całą ramę skrzydła. Wypełnienie stanowi twarda pianka poliuretanowa. Od wewnątrz domu drzwi wejściowe pokryte są okładziną z blachy aluminiowej o grubości 2 mm. Dzięki temu rozwiązaniu zewnętrzne drzwi z aluminium charakteryzują się obustronnie gładką, a zarazem elegancką powierzchnią. Współczynnik przenikania ciepła Ud dla drzwi wejściowych obustronnie nakładkowych wynosi od 0,8 W/m2K.

Panel jednostronnie nakładkowy

Od strony zewnętrznej powierzchnia drzwi jednostronnie nakładkowych pokryta jest wysokiej jakości płytą aluminiową o grubości 3 mm. Skrzydło drzwi zewnętrznych, którego grubość wynosi 58 mm, ocieplone jest sztywną pianką poliuretanową. Od strony wewnętrznej widoczna pozostaje rama skrzydła oraz wypełnienie, które pokrywa aluminiowa, dwumilimetrowa okładzina z blachy aluminiowej. Dobrą izolacyjność cieplną dla aluminiowych drzwi zewnętrznych w tym systemie zapewnia współczynnik przenikania ciepła Ud na poziomie od 1,0 W/m2K.

Panel wsadowy

Skrzydło drzwi tworzą profile aluminiowe o głębokości zabudowy 90, 75 lub 65 mm. Drzwi z wypełnieniem wsadowym nie ukrywają połączeń skrzydła – zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Z obydwu stron drzwi zewnętrzne Nitus pokrywa okładzina z blachy aluminiowej o grubości 1,5 mm. Środek systemu wypełnia twarda pianka PUR lub XPS. Dzięki dopracowanej budowie, nowoczesne drzwi wejściowe do domu marki Nitus osiągają współczynnik przenikania ciepła Ud już od 1,1 W/m2K.

Wyposażenie drzwi wejściowych z aluminium

Konstrukcja drzwi zewnętrznych aluminiowych Nitus opiera się na nowoczesnych systemach aluminiowych, zaprojektowanych z myślą o bezpieczeństwie i zachowaniu wysokiej izolacji termicznej. Naszym klientom oferujemy dwie wersje wypełnień nakładkowych. Panel jednostronny o grubości 58 mm, który umożliwia ukrycie połączeń skrzydła od zewnątrz lub panel obustronny o głębokości zabudowy i grubości skrzydła równej 90 mm, pozwalający na uzyskanie obustronnie spójnej powierzchni. Wypełnienie drzwi zewnętrznych Nitus stanowią trwałe panele z blach aluminiowych oraz solidna warstwa izolacyjna w postaci pianki PUR.  W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników oraz ochronę mienia, stosujemy szereg sprawdzonych oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

 1. Skrzydło drzwi o grubości:
  – 90 mm – drzwi obustronnie nakładkowe
  – 58 mm – drzwi jednostronnie nakładkowe
  – do 58 mm – drzwi wsadowe
 2. Rama skrzydła i ościeżnicy z trzykomorowych profili z przegrodą termiczną
 3. Szyby trzykomorowe obustronnie bezpieczne
 4. Aplikacje ze stali nierdzewnej
 5. Zamek trzypunktowy automatyczny w standardzie, opcjonalnie dostępne zamki elektryczne
 6. Uchwyt ze stali nierdzewnej – drzwi nakładkowe, różne rodzaje klamek – drzwi wsadowe
 7. Próg z przegrodą termiczną
 8. Zawiasy rolkowe – drzwi nakładkowe, zawiasy nawierzchniowe – drzwi wsadowe, opcjonalnie dostępne zawiasy ukryte
 9. System kontroli dostępu (opcja dodatkowa)
 10. Samozamykacz w skrzydle drzwi (opcja dodatkowa)
 11. Bolce antywyważeniowe (opcja dodatkowa)
 12. Wkładka atestowana z trzema kluczami

Budowa drzwi zewnętrznych aluminiowych

Poznaj zalety drzwi zewnętrznych panelowych

Wysoka izolacja termiczna

Konstrukcja aluminiowych drzwi wejściowych do domu oparta jest o trójkomorowy system profili aluminiowych z przegrodą termiczną. Wypełnienie skrzydła stanowi ciepła pianka PUR, która uchodzi za najlepszy izolator cieplny. Wysokie parametry izolacyjności na poziomie Ud od 0,8 W/m2K sprawiają, że drzwi zewnętrzne Nitus z powodzeniem stosowane są w domach energooszczędnych i pasywnych.

Bezpieczeństwo

Podstawową funkcję zabezpieczającą dom przed włamaniem pełni trzypunktowy zamek automatyczny. W ramach wyposażenia dodatkowego drzwi wejściowe Nitus mogą zostać wzbogacone o samozamykacz w skrzydle czy bolce antywyważeniowe, które hamują próbę wyjęcia drzwi w przypadku przecięcia zawiasów.

Ponadczasowy design

Idealną aranżację drzwi wejściowych można uzyskać dzięki starannemu doborowi wypełnienia, które będzie korespondować z elewacją i stolarką otworową budynku. W tym celu oferujemy Państwu szeroki asortyment różnorodnych wypełnień, uwzględniając minimalistyczne wzory, bogate formy oraz odważne, nieschematyczne akcenty.

Wzory drzwi zewnętrznych aluminiowych

Kolekcja aluminiowych drzwi zewnętrznych Nitus obejmuje ponad sto oryginalnych wzorów. Spośród tak szerokiej oferty katalogowej każdy właściciel domu znajdzie optymalne rozwiązanie na miarę swoich oczekiwań. W odpowiedzi na wyszukane potrzeby klientów stworzyliśmy okazały zestaw modeli drzwi wejściowych, których konwencja odwołuje się zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych motywów. Wszystkie modele zostały zaprojektowane z zachowaniem wysokiej precyzji i dbałości o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Wzory drzwi aluminiowych z panelem nakładkowym

NT-01N

NT-02N

NT-03N

NT-04N

NT-05N

NT-06N

NT-07N

NT-08N

NT-09N

NT-10N

NT-11N

NT-12N

NT-13N

NT-14N

NT-15N

NT-16N

NT-17N

NT-18N

NT-19N

NT-20N

NT-21N

NT-22N

NT-23N

NT-24N

NT-25N

NT-26N

NT-27N

NT-28N

NT-29N

NT-30N

NT-31N

NT-32N

NT-33N

NT-34N

NT-35N

NT-36N

NT-37N

NT-38N

NT-39N

NT-40N

NT-41N

NT-42N

NT-43N

NT-44N

NT-45N

NT-46N

NT-47N

NT48N

NT-49N

NT-50N

NT-51N

NT-52N

NT-53N

NT-54N

NT-55N

NT-56N

NT-57N

NT-58N

NT-59N

NT-60N

NT-61N

NT-62N

NT-63N

NT-64N

NT-65N

NT-66N

NT-67N

NT-68N

NT-69N

NT-70N

NT-71N

NT-72N

NT-73N

NT-74N

NT-75N

NT-76N

NT-77N

NT-78N

NT-79N

NT-80N

NT-81N

NT-82N

NT-83N

Wzory drzwi aluminiowych z panelem wsadowym

NT-01W

NT-02W

NT-03W

NT-04W

NT-05W

NT-06W

NT-07W

NT-08W

NT-09W

NT-10W

NT-11W

NT-12W

NT-13W

NT-14W

NT-15W

NT-16W

NT-17W

NT-18W

NT-19W

NT-20W

NT-21W

NT-22W

NT-23W

NT-24W

Pochwyty i klamki

Gałko-klamka

Klamka l pure

Klamka z długim szyldem

Klamka ze stali nierdzewnej

Pochwyt drewniany jasny

Pochwyt kwadratowy

Pochwyt łuk okrągły

Pochwyt łuk prostokątny

Pochwyt okrągły skośny

Pochwyt okrągły

Pochwyt prostokątny prosty

Pochwyt wpuszczany prostokątny

Pochwyt wypukły prostokątny

Pochwyt z przyciskiem

Ogromna różnorodność kolorystyczna

Zewnętrzne drzwi do domu marki Nitus dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej. Dbałość o wykończenie i najdrobniejsze detale naszych produktów daje pewność ich trwałości oraz atrakcyjnego wyglądu przez wiele lat. Starannie lakierowane drzwi wejściowe na dowolny kolor z palety RAL, umożliwia gustowne dopasowanie do stylu i designu każdego budynku. Dostępna kolorystyka dla drzwi wejściowych do mieszkania obejmuje kolory standardowe, drewnopodobne oraz strukturalne.

Lakierowane gładkie

Antracyt

RAL 7016

Biały

RAL 9016

Brązowy

RAL 8017

Ciemnobrązowy

RAL 8019

Srebrny

RAL 9006

Lakierowane drewnopodobne

Buk

Dąb bagienny

Mahoń

Orzech

Sienna Polska

Sienna Rosso

Sosna

Winchester

Wiśnia

Złota wiśnia

Złoty dąb

Technika przemyślanego bezpieczeństwa

Z myślą o klientach poszukujących profesjonalnych rozwiązań, zapewniających najwyższej klasy bezpieczeństwo, zewnętrzne drzwi wejściowe wyposażamy w specjalne rozwiązania, które gwarantują ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Maksimum komfortu zapewnia korzystanie z bezkluczowych systemów otwierania i zamykania drzwi. Nowoczesny system kontroli dostępu zainstalowany w drzwiach wejściowych, pozwala kształtować je pod względem indywidualnych preferencji.

Czytnik kart RFID

Czytnik linii papilarnych

Klawiatura numeryczna z bluetooth

Klawiatura numeryczna z kodem

Dostawki i naświetla

Wszystkie modele drzwi aluminiowych panelowych mogą zostać rozbudowane o dostawki i naświetla w różnych konfiguracjach. Naświetle montowane w bezpośrednio nad skrzydłem drzwiowym oraz dostawki w części bocznej, wprowadzają do wnętrza znaczną ilość światła, skutecznie je rozjaśniając. Obok standardowego wyposażenia drzwi jednoskrzydłowych w dostawkę oraz naświetle, dopuszczamy wariant zastosowania wspomnianych elementów w drzwiach aluminiowych dwuskrzydłowych ze skrzydłem czynnym oraz biernym.

Drzwi jednoskrzydłowe

Drzwi jednoskrzydłowe z dostawką po lewej stronie

Drzwi jednoskrzydłowe z dostawką po prawej stronie

Drzwi jednoskrzydłowe z dostawką po prawej i lewej stronie

Drzwi jednoskrzydłowe z naświetlem

Drzwi jednoskrzydłowe z dostawką po lewej stronie i naświetlem

Drzwi jednoskrzydłowe z dostawką po prawej stronie i naświetlem

Drzwi jednoskrzydłowe z dostawką po lewej i prawej stronie i naświetlem

Zapytaj o produkty Nitus

Opisz czego potrzebujesz, a niezwłocznie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!