fbpx
nasze
produkty

Bramy

Bramy segmentowe garażowe

Brama garażowa segmentowa to najpopularniejszy produkt stosowany w domach jedno- lub wielorodzinnych. Stanowi najczęstszy wybór klientów, którzy poszukują solidnej i funkcjonalnej bramy do swojego garażu. Dzięki przemyślanej konstrukcji, bramy segmentowe Nitus zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną oraz bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Jako doświadczony producent bram garażowych oferujemy najwyższej jakości bramy segmentowe na każdy wymiar.

Budowa bramy segmentowej

Skrzydło bramy wykonane jest z paneli stalowych o wysokościach 500, 555 i 610 mm, których dobór zależy od wysokości bramy. Płaszcz bramy zbudowany jest z paneli o grubości 40 mm lub 60 mm w bramach Thermo 60, które wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową. Od zewnątrz panele powlekane są lakierami lub oklejane foliami PVC. Każdy panel zakończony jest okuciami z blachy ocynkowanej lakierowanej na kolor biały. W dolnym panelu zamontowana jest uszczelka przylegająca do podłoża, w górnym natomiast uszczelka montowana jest do nadproża. W miejscu styku dwóch paneli również zastosowano uszczelnienie oraz system „finger  protection”, który chroni użytkownika przed przytrzaśnięciem palców. Wszystkie elementy, z których produkujemy nasze bramy są starannie wyselekcjonowane i testowane, co pozwala zagwarantować niezakłóconą pracę bramy, a zatem ochronę przed wieloma sytuacjami awaryjnymi. Bramy garażowe segmentowe Nitus spełniają wymagania normy PN-EN 13241+A2:2016.

 1. Panele bramowe
 2. Uszczelka dolna
 3. Uszczelka górna
 4. Prowadnice pionowe
 5. Prowadnice poziome
 6. Zawiasy środkowe
 7. Zawiasy boczne z rolką
 8. Uchwyty dolne rolki
 9. Wał
 10. Sprężyny skrętne
 11. Bębny linowe
 12. Profil spinający
 13. Napęd elektryczny
 14. Szyna napędu

Budowa bramy segmentowej garażowej

Rodzaje prowadzeń bram z panelem o grubości 40 mm

W naszej ofercie posiadamy trzy rodzaje prowadzeń, które pozwalają na idealne dopasowanie bramy do specyfiki garażu. Otwieranie bramy wspomagane jest przez sprężyny skrętne, których standardowa wytrzymałość wynosi 20 tys. cykli.

Prowadzenie standardowe (S) – wys. nadproża min. 350 mm

Sprężyny skrętne montowane z przodu przy nadprożu, brama z pojedynczymi prowadnicami.

Prowadzenie niski przód (F) – wys. nadproża min. 200 mm

Sprężyny skrętne montowane z przodu przy nadprożu, brama z podwójnymi prowadnicami poziomymi.

Prowadzenie niski tył (R) – wys. nadproża min. 80 mm (ręczna) lub 120 mm (automatyczna)

Sprężyny skrętne montowane na końcu podwójnych prowadnic poziomych.

Prowadzenie Z – wys. nadproża min. 80 mm (ręczna) lub 120 mm (automatyczna)

Sprężyny naciągowe montowane wewnątrz zespołu prowadnic pionowych. Podwójna prowadnica pozioma.

Prowadzenie bramy Thermo z panelem o grubości 60 mm

Prowadzenie niski przód w bramie segmentowej garażowej
Prowadzenie niski przód (F) – wys. nadproża min. 220 mm

Cechy wyróżniające bramy garażowe segmentowe Nitus

Termoizolacyjność

Segmenty bramy garażowej wykonane z blachy stalowej, są wypełnione wewnątrz solidnym materiałem termoizolacyjnym. Dodatkowo brama na całym obwodzie wyposażona jest w system uszczelek, które chronią wnętrze garażu przed niekontrolowaną utratą ciepła, zatrzymują wilgoć i podmuchy wiatru.

Bezpieczeństwo

Solidna konstrukcja i materiały najwyższej jakości zapewniają odporność na szereg czynników atmosferycznych. Zastosowanie wielu zabezpieczeń gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, ochronę wejścia do garażu oraz komfort podczas użytkowania.

Oszczędność miejsca

Segmenty bramowe w trakcie otwierania przesuwają się wzdłuż po specjalnie wyprofilowanych prowadnicach w górę, do momentu aż wszystkie znajdą się pod stropem. Dzięki temu brama nie potrzebuje dodatkowej przestrzeni zarówno w samym garażu, jak i przed nim. Ma to duże znaczenie w przypadku krótkich podjazdów czy garaży znajdujących się blisko ulicy.

Design

Jedną z głównych zalet bram segmentowych jest jej nowoczesny oraz elegancki wygląd. Naszym klientom udostępniamy szeroki wachlarz kolorów, struktur oraz możliwość wyboru spośród czterech wzorów przetłoczeń. Dzięki temu jesteśmy w stanie zadbać o estetyczne dopasowanie bramy do każdego rozwiązania architektonicznego.

Bezpieczna obsługa bramy segmentowej

Zabezpieczenie finger protection w bramie segmentowej
Bezpieczne panele

W naszych bramach segmentowych wprowadziliśmy szereg specjalnych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo użytkowania. Jednym z nich jest system finger protection, który występuje w miejscu łączenia paneli. Odpowiedni kształt paneli gwarantuje ochronę przed przytrzaśnięciem palców, zarówno w trakcie otwierania, jak i podczas zamykania bramy.

Zabezpieczenie zamknięcia bramy segmnetowej
Rygiel ręczny

W standardowym wyposażeniu bramy segmentowej uruchamianej ręcznie znajduje się rygiel, który montowany i obsługiwany jest od strony wewnętrznej. Stosowany przede wszystkim w bramach bez zamka, skutecznie uniemożliwia podniesienie z zewnątrz zaryglowanej bramy.

Brama segmentowa z zamkiem
Zamek

Zamek z klamką polecany jest do bram montowanych w garażach bez dodatkowego wejścia. Automatyczne bramy segmentowe Nitus wykorzystują tego typu zamek w momencie, gdy niemożliwe jest otwarcie lub zamknięcie bramy np. przy pomocy pilota.

Zabezpieczenie sprężyn
Zabezpieczenie przed skutkami pęknięcia sprężyn

Dla zwiększenia bezpieczeństwa codziennego użytkowania każda brama segmentowa garażowa standardowo wyposażona jest w urządzenia zabezpieczające przed skutkami pęknięcia sprężyn.

Zabezpieczenie linek
Zabezpieczenie przed zerwaniem linek

Bramy segmentowe garażowe o powierzchni większej lub równej 9 m² standardowo wyposażone są w zabezpieczenia przed skutkami zerwania linek. Bramy o powierzchni mniejszej niż 9 m² można w te zabezpieczenia wyposażyć opcjonalnie.

Automatyka do bramy garażowej segmentowej

W swojej ofercie posiadamy wysokiej klasy napędy szynowe do bram segmentowych własnej marki NITUS. Ponadto wykorzystujemy automatykę renomowanych producentów, takich jak Somfy, Sommer, Came, gwarantując naszym klientom wygodną oraz bezawaryjną pracę przez wiele lat.

Zabezpieczenie przeciążeniowe w automatycznych bramach segmentowych
Zabezpieczenie przeciążeniowe

W momencie kiedy segmenty napotkają przeszkodę, skrzydło bramy automatycznie zatrzymuje się, po czym cofa się do góry.

System awaryjnego zasilania w automatycznych bramach segmentowych
System awaryjnego zasilania

W przypadku zaniku prądu dalsza praca bramy jest możliwa dzięki akumulatorowi awaryjnego zasilania, który stanowi alternatywne źródło energii.

Inteligentne fotokomórki w bramach segmentowych
Fotokomórki

Działanie fotokomórek polega na zatrzymaniu zamykającej się bramy i jej powrocie do pozycji otwartej, natychmiast po pojawieniu się przeszkody w świetle przejazdu.

Zdalne sterowanie automatyczną bramą segmentową
Sterowanie

Standardem w sterowaniu bramą segmentową są piloty, które umożliwiają obsługę bramy bez konieczności opuszczania samochodu. Rozwój nowoczesnych technologii pozwala ponadto na sterowanie bramą za pośrednictwem smartfona czy tabletu. Za jeszcze większy komfort użytkowania odpowiada system inteligentnego sterowania. Przy jego użyciu istnieje możliwość zarządzania bramą z dowolnego miejsca na świecie

Drzwi serwisowe w bramie segmentowej

Brama segmentowa z drzwiami serwisowymi to bardzo funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie. W takiej sytuacji garaż spełnia zarówno swoją podstawową funkcję, zapewniając schronienie dla samochodu, jak i pełni rolę pomieszczenia gospodarczego czy przydomowego warsztatu. Zastosowanie drzwi serwisowych w bramie segmentowej zapewnia większy komfort i oszczędność czasu. Sprawia, że wejście do garażu przez drzwi serwisowe powoduje znacznie mniejszą utratę ilości ciepła. W naszej ofercie bramy segmentowe obsługiwane automatycznie posiadają w standardzie czujnik otwarcia drzwi serwisowych. Dzięki temu automatyczne otwieranie bramy jest możliwe wyłącznie w momencie, kiedy drzwi serwisowe pozostają zamknięte. Ciekawym urozmaiceniem dla tego typu drzwi jest możliwość zastosowania aluminiowej sekcji przeszklonej. Dla większego komfortu użytkowania, proponujemy naszym klientom drzwi serwisowe z niskim – 30 mm progiem aluminiowym.

Drzwi serwisowe NItus

Nowoczesny design

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom w nowoczesnym budownictwie, opracowaliśmy unikalną paletę wzorów i kolorów dla bram segmentowych Nitus. Dzięki własnej linii technologicznej do oklejania paneli bramowych, możemy zaoferować naszym klientom dopasowanie wizualne zarówno do koncepcji architektonicznej, jak i kolorystyki obiektu. Kolekcja barw obejmuje kolory standardowe oraz szeroką grupę oklein imitujących różne gatunki drewna i powierzchnie metaliczne. Kompozycję barw dodatkowo wzbogacają kolory z palety RAL.

Kolory lakierowane

Biały

RAL 9016

Brąz

RAL 8014

Srebrny

RAL 9006

Antracytowo-szary

RAL 7016

Grafit

(Wrinkle)

Antracyt

Winchester

Dąb ciemny

Złoty dąb

Orzech

Black (Wrinkle)

Szare aluminium

RAL 9007

Kolory oklein

Złoty dąb

UK101-Z8

Orzech

UK103-Z8

Mahoń

UJ301-Z8

Sapeli

UR602-Z8

Dąb ciemny

UQ901-Z8

Dąb bagienny

UR401-Z8

Czarna Wiśnia

9.3202.001-116700

Macore

9.3162.002-116700

Oregon

9.11922001-116700

Dąb naturalny

UR001-Z8

Coriander Oak Super-Matt

S30.30.73.0008

Turner Oak Malt

F 470-3001

Dąb jasny

(9.2052090-116700)

Turner Oak Toffee

470-3004

Winchester

A1002-Z3

Winchester XA

4.0175.004-114800

Daglezja

G0502-Z8

Sosna Polska

G4301-G7

Zabytkowa Sosna

B2303-G7

Sosna Antyczna

B2302-G7

Sienna Polska

UR101-Z3

Sienna Rosso

UR102-Z3

Sienna Noce

4.0131.003-114800

Czekolada

NDS62-Z8

Czarnobrązowy

KDD17-Z8

Ciemnozielony Deska

GAP45-Z4

Ciemnozielony

GAP45-Z8

Jasnozielony Deska

GAP80-Z4

Niebieski

BER77-Z8

Biały

WAQ50-Z6

Kremowo-biały

YEM69-Z8

Jasnoszary

KACH7-Z8

Szary deska

KACV8-Z4

Szary

KACV8-Z8

Szary beton

GD802-D8

Bazaltowo-szary

KADF9-Z8

Kwarcowo-szary

KADF8-Z8

Antracyt Deska

KDB74-Z8

Sheffield Oak light

F 456-3081

Sheffield Oak grey

F 436-3086

Sheffield Oak brown

F 436-3087

Anteak

9.3241002-119500

Irish Oak

9.3211 005-114800

Rustic Cherry

9.3214 007-119500

Soft Cherry

9.3214 009-119500

Dunkelrot

02.1131.000013-116700

Moosgrün

02.11.61.000013-116700

Brillantblau

02.11.51.000028-116700

Mattex Anthrazitgrau

F470-6003

Schwarzgrau Glatt 2

02.11.71.000042-809700

Aluminium

SS101-89

Srebrny

DJ606-42

Piaskowy Tytan

D2573-F7

Fango matt CC+

F 446-6051

American Brown matt CC+

F 446-6042

Braun matt CC+

F 446-7052

Anthrazitgrau CC+

F 446-5003

Schwarzbraun matt CC+

F 446-6010

Mattex Jet Black CC+

F476-6062

Jet black matt CC+

F 446-6062

Eiche kolonial CC+

F 446-2076

Eiche mocca CC+

F 446-2075

Sipo CC+

F 446-2060

Macoree CC+

F 446-2001

Sapeli CC+

F 446-2002

Montana Eiche tabak CC+

F 446-2007

Jet black STYLO CC+

F 446-4062

Struktury

Doskonały efekt wizualny uzyskać można poprzez wybór nie tylko koloru, ale i odpowiednią strukturę bramy segmentowej. W ramach aktualnej oferty nasi klienci otrzymują dwie propozycje wykończenia jej powierzchni. Zewnętrzna powłoka bramy może być gładka lub posiadać fakturę „woodgrain”.

Struktura gładka

Struktura woodgrain

Wzory przetłoczeń

Bramy segmentowe marki Nitus występują w kilku wzorach przetłoczeń. Oferowane warianty pozwalają podkreślić ciekawą stylistykę produktu i wpasować się gusta osób ceniących nowoczesne rozwiązania.

 1. Bez przetłoczeń
 2. Przetłoczenie pojedyncze
 3. Przetłoczenie wąskie
 4. Przetłoczenie V

Wzory przetłoczeń w bramie segmentowej garażowej

Okienka w bramie garażowej segmentowej

Charakterystykę wizualną rozbudowaliśmy o możliwość wyposażenia bram w dodatkowe elementy, takie jak okienka czy aluminiowe segmenty przeszklone. Dzięki nim do wnętrza garażu ma szansę dotrzeć większa ilość światła dziennego. W bramy segmentowe Nitus można zatem wkomponować przeszklenia o różnych wymiarach, kolorach oraz kształtach: prostokątne, owalne, okrągłe, kwadratowe.

Okno I1

Okno I2

Okno O1

Okno P1

Okno P2

Okno P3

Okno P4

Okno W1

Zapytaj o produkty Nitus

Opisz czego potrzebujesz, a niezwłocznie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!