Nitus | Dlaczego warto wybrać rolety plisowane do swojego domu?
 

Dlaczego warto wybrać rolety plisowane do swojego domu?

inspiracje Porady Rolety

10 stycznia 2019 Autor:Nitus

Roleta okienna powinna odznaczać się dwiema podstawowymi cechami. Być funkcjonalna oraz estetyczna. Puste okno bez odpowiedniej dekoracji - a właściwie osłony, nie podkreśli charakteru wnętrza, ani też nie ochroni pomieszczenia przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Plisy okienne mogą temu „zaradzić”. Są świetnym rozwiązaniem dla miłośników nowoczesnych wystrojów i wnętrz. Zastanawiasz się, czy plisy sprawdzą się w Twoim domu? A może w biurze?

Jak działają plisy?

Plisy składają się z materiału, który złożony jest w tak zwaną harmonijkę. Przepleciony jest sznurkami, które prowadzone zaraz przy krawędzi tkaniny stabilizują ja. Tym samym w dużej mierze ułatwiają obsługę plisy. Samo sterowanie odbywa się w bardzo łatwy sposób, za pomocą uchwytów znajdujących się na listwach.

Jakie są zalety plis?

Ogromna funkcjonalność jaka cechuje plisy, wynika głównie z mechanizmu działania, który pozwala na odsłanianie/zasłanianie okna poprzez przesuwanie materiału w górę, w dół lub do środka. To rozwiązanie niezwykle praktyczne, dające wysoki komfort dla mieszkańców, którzy cenią sobie prywatność. Decydując się na plisy, masz bowiem możliwość zasłonięcia w poziomie dowolnej części szyby. Chcąc zapewnić sobie intymność w mieszkaniu i uchronić przed ciekawością sąsiadów, możesz przysłonić okno tylko od dołu. Pozostawienie wolnej - otwartej przestrzeni w górnej części okna pozwoli na dopływ światła do pomieszczenia. To główny aspekt, który odróżnia plisę od rolet, żaluzji, zasłon i innych osłon okiennych dostępnych na rynku.

Nie sposób nie wymienić jeszcze jednej, ważnej cechy, która przemawia na korzyść rolet plisowanych. Dzięki montażowi, który odbywa się poprzez instalację plisy do listwy przyszybowej, tkanina przylega blisko do szyby, nie ograniczając miejsca w obrębie okna i parapetu. W mieszkaniach znajdujących się na parterze lub w kuchni, gdzie okno zlokalizowane jest przy blacie, trudno wyobrazić sobie rozwiązanie bardziej funkcjonalne. Nie sądzicie?
Rolety plisowane zamontowane w salonieRolety plisowane do kuchni

Rodzaje plis oraz ich montaż

Plisy przy szybie
Roletę plisowaną montuje się poprzez przykręcenie zaczepów i mocowań do listwy przyszybowej. Ten rodzaj montażu wymaga więc ingerencji, która pozostawi trwały ślad w listwie przyszybowej (nawiercając otwory). Kolejny krok to jedynie nasunięcie uchwytów z zamontowanymi sznurkami, co pokazuje, że instalacja plis wcale nie jest skomplikowana.

Plisy bezinwazyjne
Plisy w tym systemie montuje się na haczykach bezpośrednio na ramie okna, co nie wymaga użycia wkrętów. Montaż zaczepów bezinwazyjnych jest łatwy i szybki. W przypadku wyboru tej plisy, należy wziąć pod uwagę, że będzie ona pracowała blisko klamki okiennej.

Plisy dachowe
Plisy dachowe montuje się przy użyciu aluminiowych prowadnic, które umieszcza się we wnęce szybowej skrzydła okiennego. Dzięki temu pomimo kąta nachylenia, plisa jest w stanie pracować na tyle blisko tafli szyby, aby zapewnić zaciemnienie w pomieszczeniu.

Walory estetyczne

Plisy najczęściej wykonane są z materiałów trwałych i łatwych w czyszczeniu. Zazwyczaj jest to materiał syntetyczny, jak np. poliester. Charakterystyczną formę uzyskuje się dzięki termicznemu plisowaniu, które pozwala nadać i zachować kształt harmonijki. Sam system zatrzasków montażowych (w każdym z systemów) pozwala na wielokrotne zdejmowanie plisy, np. w celu jej umycia.

Szeroki wybór kolorów, struktur oraz dostępność tkanin o różnej przepuszczalności promieni słonecznych sprawia, że plisy zyskują na popularności i doskonale odnajdują się w niemalże wszystkich stylach wnętrzarskich. Odpowiadając na potrzeby właścicieli domów o nieregularnych kształtach, nasza firma realizuje zamówienia na plisy pod konkretny wymiar, co stwarza możliwość aranżacji okien nawet w najbardziej nietypowych rozmiarach.Rolety plisowane w biurze

Możliwość wyboru tkanin spośród kilku struktur, m.in. gładkiej, marszczonej, wzorzystej, metalicznej, a nawet przypominającej matę bambusową, pozwala klientom dostosować plisę do własnych upodobań i charakteru mieszkania. W niektórych typach plis występuje specjalna - ochronna, perłowa warstwa od strony szyby, która odbija nawet 60% promieni słonecznych. W sezonie letnim tego typu udogodnienie sprawia, że jesteśmy w stanie częściowo zredukować ciepło w pomieszczeniu.

Oprócz dostępności tkaniny w tak wielu wariantach, szeroka gama kolorystyczna dotyczy także profili. Wobec tego jesteśmy w stanie zadbać nawet o estetyczne dopasowanie prowadnic do koloru okien. Poza standardowymi kolorami takimi jak: biały, brązowy, czarny - klienci mają możliwość wyboru oklein drewnopodobnych; złoty dąb, mahoń, orzech, sosna, dąb bagienny, sosna, winchester.Warianty rolet plisowanych

Zdecydowalibyście się na plisy do swojego mieszkania?

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą www.nitus.pl/pl/produkty#plisy

Najciekawsze publikacje


Projekt i wykonanie   Virtual3D
Używasz starej wersji przeglądarki. Strona może wyświetlać się niepoprawnie. Dokonaj aktualizacji.