Klasyka rządzi – roleta wewnętrzna w kasecie aluminiowej

04 Sty 2019

Roleta wewnętrzna powinna spełniać nie tylko funkcję użytkową, a więc chronić pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem się wnętrza. Jedna z najbardziej popularnych rolet — Vegas Classic z pewnością odpowie na te i pozostałe potrzeby użytkowników — zapewni komfort oraz prywatność.

Nastawienie na modne wnętrze prowokuje klientów do mocnej selekcji produktów. Nie ukrywajmy, dziś istotną rolę odgrywa nowoczesny design, który potrafi nadać wnętrzu charakteru. Czy roleta w kasecie aluminiowej jest w stanie sprostać wymaganiom klientów?
Roleta wewnętrzna w kasecie aluminiowej

Funkcjonalność rolety w kasecie aluminiowej

Znane każdemu tradycyjne wersje rolet wewnętrznych, które możemy kupić w sklepach, często ulegają zniszczeniu. Winny jest temu montaż rolety do ściany. W momencie, kiedy chcemy otworzyć okno, trzeba zwinąć roletę. Niejednokrotnie zdarza się, że chcemy zaledwie uchylić okno i wpuścić świeże powietrze do pomieszczenia, więc otwieramy je bez podnoszenia rolety. I właśnie wtedy niszczymy jej materiał. Patrząc przez pryzmat konsumenta to nie tylko kłopot czy utrudnienie, ale i konieczność wpuszczenia światła do pokoju. Dzięki innowacyjnemu montowaniu, jakie występuje w modelu z kasetą aluminiową (przykręcenie rolety do listwy przyszybowej), nie ma mowy, aby materiał uległ zniszczeniu. Dodatkowo specyficzny — opływowy kształt jej mechanizmu pozwala na szersze otwieranie okien z zamontowaną roletą bez konieczności zwijania materiału. Krótko mówiąc, rozwiązania zastosowane w rolecie Vegas Classic umożliwiają „współpracę” okno z roletą.
Rolety Vegas Classic w kasecie aluminiowej

2w1

Roleta wewnętrzna w kasecie aluminiowej dostępna jest w dwóch wariantach. Pierwszy, a zarazem najbardziej tradycyjny to wariant standardowy (materiał jednolicie pokrywa wyznaczoną powierzchnię okna). Drugą opcją, coraz częściej spotykaną, a zarazem wybieraną przez klientów jest opcja tzw. dzień/ noc. Poziome pasy o różnej przepuszczalności światła pozwalają łatwo regulować stopień nasłonecznienia pomieszczenia.
Rolety wewnętrzne z materiałem dzień/noc

Do wyboru do… koloru

Doskonale wiemy, jak ważny jest kolor dodatków do wymarzonego wnętrza. Bez wątpienia zwracamy na to uwagę, chcąc zaaranżować mieszkanie w dobrym guście. I w przypadku rolety wewnętrznej w kasecie aluminiowej mamy tę możliwość. Klient decyduje o kolorze osprzętu (tj. kaseta i prowadnice) spośród 8 dostępnych odcieni. Możemy postawić na standardowe kolory, które od wieków kojarzą nam się z oknami — jest to elegancka biel oraz klasyczny brąz. Producenci nie poprzestają jednak na tych kolorach. Wychodząc naprzeciw klientom, oferują tzw. kolory drewnopodobne. I tu pojawiają się różnorodne odcienie, takie jak: złoty dąb, orzech, mahoń, dąb bagienny, sosna czy winchester. Poza wyborem koloru osprzętu użytkownik wybiera odcień materiału spośród ponad (aż) 40 barw.
Kolorystyka rolet wewnętrznych dzień i noc

Odpowiedni nastrój w kilka sekund

Jeśli rolety kojarzą Ci się z ciemnością i ponurym wnętrzem to jak najszybciej pozbądź się tych myśli. Mechanizm samohamujący, w jaki wyposażony jest roleta, daje możliwość wielostopniowej regulacji, dzięki czemu możesz przysłonić okno na pożądaną wysokość wedle własnych preferencji. Jednym, płynnym ruchem możesz zmienić klimat w swoim domu.

Wnętrze z charakterem

Z całą pewnością roleta wewnętrzna może stać się istotnym elementem wystroju kuchni, salonu, sypialni czy łazienki. Obecnie rolety stają się samowystarczalne i z powodzeniem zastępują nie tylko firany, ale i zasłony, które zresztą powoli odchodzą do lamusa. Wybór odpowiedniego koloru rolety wewnętrznej w nawiązaniu do pozostałych elementów wystroju (tj. kolor ścian, meble, obrazy, zegary, figurki, dywany) jest w stanie nadać pomieszczeniu całkiem nowy, oryginalny wygląd. Dodatkowo montując ją do listwy przyszybowej, odsłaniamy parapet, który staje się wolną przestrzenią do zagospodarowania. W końcu drogie, ceramiczne doniczki mają szansę być dostrzeżone przez gości, a okazałe kwiaty, zioła wprowadzą do pomieszczenia miły, naturalny akcent. Krótko mówiąc, zyskujesz praktyczną półkę, na której poza ozdobnymi roślinami możesz eksponować zapachowe świece, ramki ze zdjęciami i inne drobne ozdoby.
Odsłonięty parapet przy roletach w kasecie

Więcej informacji o roletach wewnętrznych w kasecie aluminiowej znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarze (0)
Brak wpisów
Wybierz produkty Nitus
otul swój dom i rodzinę
produktami firmy Nitus