Skuteczny sposób na owady? Poznaj moskitiery Nitus

02 Kwi 2019

Moskitiery montuje się zarówno w oknach, jak i w drzwiach, ale czy tylko? Doskonale wywiązują się ze swojego zadania, gdy temperatura wzrasta, a cała przyroda budzi się do życia. Błogi relaks w ogrodzie czy grill ze znajomymi? Z tych form spędzania wolnego czasu korzystamy niemal wszyscy. W sezonie letnim często tę sielankę zakłócają uciążliwe insekty, którym skutecznie zaradzą moskitiery. Przyjrzyjmy się zatem, jakie rodzaje osłon okiennych przeciw owadom dostępne są na naszym rynku. Co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Moskitiery — co to jest?

Moskitiery to specjalne siatki, które mają chronić wnętrze przed natrętnymi owadami i pyłkami roślin, zapewniając przy tym optymalny przepływ powietrza. Wiosną oraz latem są zbawiennym zabezpieczeniem dla naszego wnętrza. Instalacja moskitiery na oknach, drzwiach balkonowych, a nawet drzwiach zewnętrznych, pozwala wpuścić do domu świeże i przyjemne powietrze, którego potrzebujemy o każdej porze roku. Nawet w lecie.
Moskitiery są szczególnie przydatne w domach, które ulokowane są blisko lasów, dużych łąk i zbiorników wodnych. W tych miejscach występuje najwięcej owadów. Jednak latem, gdy temperatura sięga 30 stopni Celsjusza, muchy, komary i inne insekty niezwykle chętnie stają się nieproszonymi gośćmi w każdym domu. Wniosek jest zatem bardzo prosty. Niezależnie od tego, gdzie ulokowany jest Twój dom, prędzej czy później zauważysz, że moskitiera to produkt, którego potrzebujesz zarówno Ty, jak i Twoje „cztery kąty”.
Siatka moskitiery - ochrona przed owadami

Z czego składają się moskitiery?

Moskitiery NITUS składają się z trwałej siatki wykonanej z włókna szklanego o bardzo drobnych rozmiarach oczek. Dzięki temu nawet najmniejsze owady nie przedostaną się do wnętrza domu czy też mieszkania. Na dodatek moskitiery nie ograniczają widoku z okna ani nie „odcinają” dopływu światła do wnętrza mieszkania. Wszystkie elementy ramki wykonane są z aluminium, które charakteryzuje się wysoką trwałością oraz odpornością na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Wiatr, deszcz czy mocne słońce im niestraszne. Moskitiera z ramką aluminiową jest więc nieporównywalnie lepsza od moskitiery sklepowej, której jakość pozostawia wiele do życzenia. Ważną zaletą moskitier NITUS jest łatwość w utrzymaniu czystości. Jak je czyścić? Wystarczy raz na jakiś czas umyć siatkę letnią wodą z dodatkiem niedrażniącego środka chemicznego (najlepiej mydła). W ten sposób nie uszkodzimy siatki, a skutecznie oczyścimy ją z brudu. Dobór nieprzypadkowych materiałów pozwala na regularną pielęgnację, a nawet demontaż, gdy sezon wiosenno-letni dobiegnie końca. Każde z tych czynności możemy wykonać bez obawy, że nasza osłona przeciw owadom ulegnie zniszczeniu.
Aluminiowe moskitiery ramkowe

Jakie moskitiery wybrać?

W naszej ofercie posiadamy cztery rodzaje moskitier, spośród których każdy znajdzie optymalne rozwiązanie dla siebie. Zgodnie z potrzebami czy indywidualnymi preferencjami, nasi klienci mogą wybierać wśród:

  • moskitier ramkowych,
  • moskitier drzwiowych,
  • moskitier plisowanych,
  • moskitier przesuwnych.

Najbardziej popularne są moskitiery ramkowe, które najlepiej sprawdzają się w oknach, otwieranych głównie w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza. Moskitiera drzwiowa to z kolei opcja odpowiednia wprost dla drzwi balkonowych. Praktycznym urozmaiceniem dla tego typu moskitiery jest możliwość zastosowania przejścia dla zwierząt w różnych wymiarach. Dzięki temu każde zwierzę domowe – pies czy kot, będzie mogło swobodnie wyjść na dwór. Wiele osób decyduje się na moskitierę plisowaną. Głównym elementem odróżniającym ten rodzaj moskitiery od pozostałych, jest system płynnych przesuwów. Te mogą otwierać się w różnych kierunkach:

  • góra-dół,
  • na boki,
  • centralnie,
  • dwustronnie.

Na uwagę zasługuję również moskitiera przesuwna. Ta sprawdzi się w dużych przeszklonych wnękach, takich jak balkony, altany, tarasy czy ogrody zimowe.

Jaki kolor moskitiery?

Moskitiery podobnie jak rolety zewnętrzne powinny estetycznie komponować się z pozostałymi elementami budynku. Dlatego aluminiowe ramki możemy zamówić zarówno w kolorze klasycznej bieli, jak i w odcieniu tradycyjnego brązu, w jakim często utrzymane są nasze okna. Czy nasi klienci mogą liczyć na większą różnorodność kolorów? Postaraliśmy się o to – z myślą o dopasowaniu kolorystycznym, ramki aluminiowe dostępne są jeszcze w kilku modnych kolorach, takich jak antracyt, złoty dąb, orzech, winchester, a także kolor czekoladowy. Dzięki temu moskitiery NITUS nadają się zarówno do okien plastikowych, jak i drewnianych. W przypadku siatki do wyboru mamy kolor szary lub czarny.

Gdzie kupić moskitiery?

Nie ma wątpliwości, że w kwestii kupna moskitiery najlepszym rozwiązaniem będzie wybór sprawdzonego producenta, który specjalizuje się w produkcji asortymentu tego typu. Wiele osób chcąc zminimalizować koszty, szuka porad na temat tego, jak samodzielnie zrobić moskitierę? Nie brakuje również sklepów, które oferują samą siatkę przeciw owadom. Czy zakup moskitiery na części i wykonanie jej samemu jest na pewno opłacalne? Patrząc pod względem finansowym – być może. Z punktu widzenia wytrzymałości, trwałości oraz estetyki, czyli wszystkich tych cech, które powinna posiadać moskitiera – nie jesteśmy przekonani… Nasze moskitiery łączą w sobie wszystkie wyżej wymienione cechy, których jesteśmy pewni! Zatem, czy warto ryzykować, decydując się na zakup moskitier w marketach lub niesprawdzonych sklepach internetowych? Jeśli od produktu oczekujesz jakości na naprawdę wysokim poziomie oraz gwarancji, że moskitiera wytrzyma dłużej niż tylko jeden sezon — stanowczo odradzamy.
Moskitiery od producenta

Moskitiery na wymiar

Nie jesteśmy zwolennikami, tylko gotowych rozwiązań – realizujemy przede wszystkim indywidualne zamówienia na podstawie podanych przez klienta wymiarów. U nas nie znajdziecie moskitier dostępnych od ręki w „typowych rozmiarach”. Ich zastosowanie jest na tyle szerokie, że produkujemy je pod konkretny wymiar, co z kolei pociąga za sobą właściwą sobie cenę. Zastanawiacie się, ile kosztują moskitiery? Nasz doradca poza doborem odpowiedniego wariantu moskitiery, z chęcią przedstawi korzystną ofertę cenową.

Moskitiery – warto czy nie?

Czy jest coś, co może zapewnić porównywalną do moskitiery ochronę przed owadami? Nie oszukujmy się… Pośród zróżnicowanych produktów dostępnych na rynku, takich jak spraye, płyny ochronne, kadzidełka czy świece zapachowe, największą skuteczność zagwarantuje… tylko moskitiera. Liczne środki odstraszające owady w przeciwieństwie do moskitier nie są w stanie zapewnić całkowitej ochrony w obrębie całego otworu.
Łatwy montaż moskitiery

Oszczędź swoje nerwy i świeżo pomalowane ściany – poznaj moskitiery naszej produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarze (0)
Brak wpisów
Wybierz produkty Nitus
otul swój dom i rodzinę
produktami firmy Nitus