Czy bramy rozwierne wracają do łask?

10 Cze 2019

Czy znane od pokoleń bramy rozwierne mogą jeszcze zainteresować kogokolwiek? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram garażowych, których rozwiązania techniczne znacząco wyprzedzają ten tradycyjny model bramy. A jednak, prosta konstrukcja bramy garażowej dwuskrzydłowej nadal ma swoich zwolenników.  Na potrzeby stałych i nowych klientów, portfolio produktowe wzbogaciliśmy o unikalną propozycję otwierania i zamykania pomieszczeń… Czujecie się zaintrygowani? Poznajcie zatem bramę rozwierną segmentową.

Brama dwuskrzydłowa do garażu – zastosowanie

Warunki techniczne nie zawsze pozwalają na zamontowanie najbardziej popularnych bram segmentowych czy rolowanych. Nie ma jednak powodów, dla których usilnie musimy się decydować na inny rodzaj bramy, pozbawiony wysokich parametrów technicznych. W takiej sytuacji doskonałą alternatywą pozostaje brama rozwierna segmentowa. Ten typ bramy garażowej sprawdzi się doskonale w budynkach nieposiadających węgarków bocznych lub nadproża. Dwuskrzydłowa brama segmentowa będzie najlepszym z możliwych wyborów, jeśli przestrzeń garażu jest wykorzystywana jako pomieszczenie gospodarcze, magazynowe lub warsztatowe. Doskonale sprawdzi się także w garażach wolnostojących, które usytuowane są na płaskich podjazdach.

Brama garażowa dwuskrzydłowa – innowacyjna konstrukcja

Konstrukcja bramy rozwiernej segmentowej oparta jest na solidnych profilach aluminiowych, gwarantując doskonałą wytrzymałość, odporność na korozję i niezawodność przez wiele lat użytkowania. Pancerz bramy wykonany jest z paneli bramowych o grubości 40 mm, wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową, co zapewnia wysokie właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Brama na obwodzie wyposażona jest w uszczelkę gumową. W jej dolnej części zastosowano szczotkę uszczelniającą. Dzięki tym cechom brama ma idealne uszczelnienie obwodowe na całej ramie. Na tym etapie widać już, że budowa bramy rozwiernej dwuskrzydłowej czerpie wprost z rozwiązań bram garażowych segmentowych. Ten „unowocześniony model”, analogicznie do tradycyjnej bramy rozwiernej posiada symetryczny podział skrzydeł. Prawe skrzydło czynne wyposażone jest zamek z wkładką i klamką, natomiast lewe skrzydło czynne w rygiel – w dolnej oraz górnej części.

Brama dwuskrzydłowa rozwierna – funkcjonalność

Dzięki swojej konstrukcji, brama rozwierna segmentowa Nitus umożliwia łatwy dostęp do garażu „pieszo” bez konieczności otwierania całych drzwi. Jest to szczególnie wygodne, jeśli regularnie korzystamy z urządzeń, przedmiotów, takich jak: rowery, kosiarki, zestawy narzędzi budowlanych, ogrodniczych, itp. Ponadto uchylenie zaledwie jednego skrzydła pozwala ukryć zawartość pomieszczenia przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. Przydatna w wielu sytuacjach może okazać się stopka dolna, która umożliwia zablokowanie i utrzymanie skrzydła bramy w pozycji otwartej. Kolejną propozycją jest samozamykacz listwowy z funkcją blokady, dzięki któremu skrzydło domknie się samoczynnie z odpowiednią prędkością i siłą.

Brama segmentowa dwuskrzydłowa – automatyka

Automatyka w bramach garażowych obecnie stała się standardem. Pomimo kosztów związanych z zakupem napędu elektrycznego, coraz częściej odrzucamy perspektywę sterowania bramą w sposób manualny. Okazuje się nawet, iż brama garażowa segmentowa w systemie rozwiernym może zostać wyposażona w automatykę. Decyzja o zastosowaniu napędu w tym modelu bramowym to przede wszystkim większa wygoda użytkowania, a także możliwość odpowiedniego dopasowania pod kątem użytkowym. Brama dwuskrzydłowa może być obsługiwana za pomocą pilota, przełącznika bądź klawiatury kodowej. Na wypadek braku zasilania lub awarii brama rozwierna segmentowa może zostać wyposażona w baterie zasilania awaryjnego. Każdą bramę garażową w tym systemie możemy również zaopatrzyć w fotokomórki, które zatrzymują pracę napędu, gdy w ich zasięgu pojawi się przeszkoda.

Brama rozwierna segmentowa – efekt wizualny

Już sama konstrukcja bramy garażowej rozwiernej niewątpliwie jest uniwersalna i ponadczasowa. Jej największą zaletą jest prosty i praktyczny sposób otwierania oraz możliwość dopasowania do niemal każdych warunków. Jeśli zaś chodzi o warstwę wizualną, nie ma tu zbyt dużego pola do popisu… Inaczej jest w przypadku bramy rozwiernej segmentowej, którą cechuje przyjemny w odbiorze efekt wizualny. Można go osiągnąć dzięki bogatej ofercie kolorystycznej, która zawiera szereg kolorów standardowych oraz tych imitujących różne gatunki drewna. Chcąc uzyskać jeszcze ciekawszy rezultat, brama dwuskrzydłowa może posiadać charakterystyczną strukturę, a także wybrany wariant przetłoczenia. Dla zapewnienia lepszej widoczności i doświetlenia pomieszczeń, bramy rozwierne segmentowe mogą posiadać okienka o różnych kształtach.

Uważacie, że brama dwuskrzydłowa segmentowa to udane połączenie innowacyjności z tradycją?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarze (0)
Brak wpisów
Wybierz produkty Nitus
otul swój dom i rodzinę
produktami firmy Nitus