Brama segmentowa garażowa – jakie sterowanie wybrać?

05 Mar 2020

Nadmiar codziennych obowiązków powoduje, że szukamy sposobów na uproszczenie naszego życia. Coraz bardziej popularne stają się rozwiązania inteligentne dla naszych domów. Zwalniają nas one z licznych, rutynowych zadań, zasadniczo podnosząc komfort życia. Dodatkowo gwarantują większe bezpieczeństwo.

Ręczne sterowanie bramą segmentową garażową

Ręczne sterowanie bramą garażową to coraz rzadszy wybór. Przede wszystkim jest on skierowany dla osób szukających najtańszych rozwiązań. Pozwala zaoszczędzić część pieniędzy oraz czasu w trakcie montażu. Codzienne użytkowanie takiej bramy nie generuje kosztów energii elektrycznej. Na tym jednak korzyści się kończą.

Czas zaoszczędzony podczas montażu zostanie pochłonięty z nawiązką w przyszłości. Za każdym razem, chcąc wjechać lub wyjechać samochodem z garażu, musimy opuścić pojazd. Zarówno otwieranie, jak i zamykanie bramy, odbywa się przy użyciu własnej siły mięśni. W zależności od rodzaju i wielkości bramy czynność ta może sprawiać trudności. Na sterowanie ręczne warto zdecydować się wówczas, kiedy korzystamy z garażu sporadycznie.

Automatyczne sterowanie bramą segmentową garażową

Coraz więcej osób wybiera bramy garażowe z automatycznym sterowaniem. To doskonała opcja dla tych, którzy pragną zaoszczędzić czas. Takie rozwiązanie pozwala zminimalizować rutynowe obowiązki. Sprawia również, że codzienność staje się bardziej komfortowa. Najczęściej sterowanie napędem odbywa się za pomocą wygodnego pilota. Możemy mieć go zawsze przy sobie. Aby otworzyć lub zamknąć bramę, nie musimy opuszczać pojazdu. Jest to niezwykle wygodne, szczególnie w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Brama segmentowa garażowa - sterowanie pilotem

Automatyczny napęd jest czasami konieczny ze względu na usytuowanie bramy. Zdarza się, że wyjazd skierowany jest bezpośrednio na ruchliwą ulicę. Sterując bramą garażową z pojazdu, zapewniamy większe bezpieczeństwo innym użytkownikom ruchu drogowego. Nie mamy konieczności pozostawienia pustego pojazdu na środku jezdni. Ponadto brama sterowana automatycznie jest znacznie bardziej bezpieczna niż ta ze sterowaniem ręcznym. Możemy wyposażyć ją w dodatkowe funkcjonalności, które zwiększają jej bezpieczeństwo.

Dodatkowe funkcjonalności automatycznych bram segmentowych

Bramy sterowane automatycznie dają nam mnóstwo możliwości. Jedną z nich jest zabezpieczenie przeciążeniowe. W momencie, kiedy segmenty napotkają przeszkodę, skrzydło bramy automatycznie zatrzymuje się, po czym cofa się do góry. Drugą funkcjonalnością jest zainstalowanie fotokomórek. Ich działanie polega na zatrzymaniu zamykającej się bramy i jej powrocie do pozycji otwartej, natychmiast po pojawieniu się przeszkody w świetle przejazdu. Pozwala to na uniknięcie kolizji i zniszczeń. Dotyczy to zarówno różnych przedmiotów, jak i samej bramy. Nie musimy także niepokoić się o dzieci oraz zwierzęta. Dzięki tym rozwiązaniom zapewnimy im większe bezpieczeństwo.

Bramy segmentowe z zabezpieczeniem przed zgnieceniem

Klienci przy zakupie bramy z automatyką mogą mieć obawy, że brama całkowicie przestanie działać podczas przerwy w dostawie prądu. Dalsza praca bramy będzie jednak nadal możliwa dzięki baterii awaryjnego zasilania. Dodatkowy akumulator stanowi alternatywne źródło energii. Ponadto bramą automatyczną możemy również sterować ręcznie. W sytuacji, gdy w pilocie wyczerpały się baterie lub w domu zabrakło prądu, możemy skorzystać z możliwości rozblokowania mechanizmu napędu.

Zakup bramy z automatyką — na co zwrócić uwagę?

Mnogość produktów na rynku utrudnia nam dokonanie szybkiego i właściwego wyboru o optymalnych dla nas kosztach. Dlatego też warto poświęcić czas na podjęcie właściwej decyzji. Produkt ten będzie nam w efekcie służył przez wiele lat. Z bezpieczeństwem i komfortem użytkowania wiąże się ciche działanie naszej bramy. Jednym z podstawowych komponentów bram z napędem jest szyna z paskiem zębatym lub z łańcuchem. Ze względu na materiały, z jakich zostały wykonane oraz sposobu działania, pasek zębaty generuje mniejszy hałas niż łańcuch. Warto zdecydować się na jego wybór, zwłaszcza w sytuacji, gdy nasza sypialnia znajduje się tuż nad garażem.

Brama segmentowa garażowa z automatyką

Automatyczny napęd bramy wpływa znacząco na zmniejszenie strat ciepła. Należałoby zwrócić uwagę na jego szybkość. Im krótsze cykle otwierania i zamykania bramy, tym mniejsze straty ogrzanego zimą lub schłodzonego latem powietrza.

Jednocześnie warto sprawdzić, czy napęd ma wbudowaną funkcję łagodnego zatrzymania. Rozpoczęcie i zakończenie pracy bramy odbywa się wówczas zwolnionym ruchem. Dzięki temu unikamy niepotrzebnych szarpnięć. W rezultacie dostajemy płynny i cichy ruch.

Polska firma NITUS w swojej ofercie posiada wysokiej klasy napędy do bram. Wykorzystuje automatykę renomowanych producentów, takich jak SomfySommerCame. Gwarantuje swoim klientom wygodną oraz bezawaryjną pracę przez wiele lat. Na swojej stronie internetowej proponuje możliwość bezpłatnej porady oraz wyceny. Wystarczy wypełnić formularz i przesłać zapytanie. Wsparcie techniczne uzyskamy również poprzez kontakt telefoniczny. Wykwalifikowani specjaliści przygotują w odpowiedzi darmową i niezobowiązującą ofertę indywidualną.

Automatyka do bram ręcznych

Część osób początkowo decyduje się na zakup bramy segmentowej ze sterowaniem ręcznym. W późniejszym czasie natomiast chcą dokupić sterowanie automatyczne. Jest to pewna możliwość dla osób, które potrzebują rozłożyć płatności w czasie. Niestety w szerszej perspektywie takie rozwiązanie generuje wyższe koszty. Wiąże się to przede wszystkim z koniecznością doprowadzenia zasilania oraz ponownego wezwania ekipy montującej. Najlepiej o napędzie do bramy pomyśleć na dość wczesnym etapie budowy domu. Do automatyki trzeba bowiem doprowadzić instalację elektryczną.

Inteligentne sterowanie bramą segmentową garażową

Rozwój nowoczesnych technologii pozwala na wprowadzanie coraz to bardziej komfortowych rozwiązań dla naszych domów. Istnieje możliwość zarządzania bramą garażową z dowolnego miejsca na świecie. Czynność tę wykonujemy za pośrednictwem aplikacji. Możemy ją zainstalować na wygodnym dla nas urządzeniu, np. telefonie lub tablecie. Pozwala to na indywidualne zaprogramowanie bramy pod nasze potrzeby i przyzwyczajenia.

Przykłady?

  1. Jesteś w drodze do pracy. Relaksujesz się, słuchając muzyki. Nagle przez głowę przemyka myśl: zamknąłeś garaż? Szybko sięgasz po telefon, sprawdzasz i ze spokojem kontynuujesz podróż.
  2. Piaszczysta plaża, szum morza, przyjemny urlop. SMS od sąsiada: w okolicy grasuje złodziej. Ze spokojem uruchamiasz dodatkowe zabezpieczenia domu przy pomocy kilku kliknięć w telefonie.

Sterowanie bramą segmentową przez telefon

Dzięki aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym, jesteśmy w stanie sprawdzić aktualne położenie bramy. Możemy również tworzyć scenariusze działań dostosowane do rytmu życia domowników. Za jeszcze większy komfort odpowiada właściwie skonfigurowana funkcja geolokalizacji. Na podstawie sygnału GPS pozwala otworzyć bramę w momencie zbliżania się pojazdu do garażu, a nawet zamknąć ją tuż po zaparkowaniu w nim – bez konieczności odrywania rąk od kierownicy.

Inteligentne sterowanie bramą garażową daje nam nieskończenie wiele możliwości. Z pewnością w wielu sytuacjach bardzo ułatwia życie. W przypadku wyboru takiego sterowania, bezpieczeństwo naszego domu istotnie wzrasta.

Jakie sterowanie wybrać?

Jeśli zależy nam na znacznym podniesieniu komfortu życia, to inteligentne sterowanie bramą garażową jest zdecydowanie dla nas. Do jego największych zalet z pewnością możemy zaliczyć:

  • otwieranie/zamykanie bez wysiłku,
  • maksymalne bezpieczeństwo,
  • mnogość indywidualnych rozwiązań,
  • możliwość dostosowania systemu do każdej sytuacji.

Ręczne bramy segmentowe

Ręczne sterowanie bramą garażową jest odpowiednim wyborem dla osób, które korzystają z garażu sporadycznie. Z wyżej wymienionych możliwości jest rozwiązaniem zdecydowanie najtańszym. Wyposażenie bram segmentowych w wysokiej klasy napędy, gwarantuje z kolei łatwą obsługę i niezawodność. Biorąc pod uwagę ogromną ilość korzyści wypływających z inteligentnego sterowania, warto intensywnie przemyśleć ostateczną decyzję zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarze (0)
Brak wpisów
Wybierz produkty Nitus
otul swój dom i rodzinę
produktami firmy Nitus